racing car driving on track

Aston Martin Red Bull Racing

Oleje Mobil 1™ mają do odegrania dwie kluczowe role, aby zapewnić bezproblemową pracę silnika podczas Grand Prix. Pierwszą jest utrzymanie silnika w czystości i zapobieganie gromadzeniu się osadów. Drugą jest ochrona przed zużyciem. Jeśli obie są spełnione, wówczas kierowcy i zespół mogą zaczynać każdy wyścig z poczuciem pewności i wiary w zwycięstwo.

Prędkość

od 0 do 100 km/h: 1,7 sekundy

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest doświadczyć przeciążenia 5 G?

Najnowszy sezon wyścigowy Formuły 1® niesie ze sobą nowe wyzwania. Szersze opony i większy docisk aerodynamiczny to wyższa prędkość, większe przeciążenia i wyjątkowy sprawdzian umiejętności kierowców. Technologia środków smarnych Mobil 1 pomaga zespołowi Aston Martin Red Bull Racing rozwijać jeszcze wyższą prędkość, a to oznacza, że Max musi wykazać się ekstremalną wytrzymałością.

Technologie z toru wyścigowego w rozwiązaniach do jazdy drogowej

Mobil 1 jest oficjalnym partnerem technologicznym Aston Martin Red Bull Racing. Zespołowi biorącemu udział w wyścigach Formuły 1® dostarczamy środki smarne Mobil 1™, zapewniając mu jednocześnie światowej klasy wsparcie techniczne przez cały sezon wyścigowy.

Sport ekstremalny

Oleje Mobil 1 pomagają zespołowi Aston Martin Red Bull Racing rozwijać jeszcze wyższe prędkości, co sprawia, że wyścigi, w których uczestniczy, stają się coraz bardziej ekstremalne. W każdym wyścigu Formuły 1® kierowcy, ich bolidy i zastosowane w nich środki smarne muszą sprostać wyzwaniu, osiągając granice własnych możliwości.

124 uderzenia zawodnika wagi ciężkiej

Kierowcy narazeni są na działanie sil równych 124 uderzeniom zawodnika wagi cięzkiej.

370 km/h

Na niektórych torach samochody wyścigowe osiągają średnią prędkość rzedu 370 kilometrow na godzinę.

300º C

Olej silnikowy musi wytrzymać temperaturę sięgającą nawet 300 stopni Celsjusza.

Samochód wyścigowy: Red Bull RB13

Silnik w samochodzie wyścigowym Grand Prix szalejący z 15 000 obrotów na minutę, skrzynia biegów wytrzymująca do 3000 zmian biegów w ciągu wyścigu i działanie temperatur sięgających 300°C/572°F. W tych warunkach nie mamy łatwego zadania. Oleje Mobil 1 rozdzielają i chłodzą ponad 300 ruchomych części, wytrzymują działanie sił silnika tysiące razy większych niż siła grawitacji oraz chronią przed przeciążeniami generowanymi przez samochód o mocy równej 900 KM. Mobil 1 i Aston Martin Red Bull Racing współpracują, aby osiągnąć sukces – a nasze partnerstwo na torze pomaga nam rozwijać produkty, dzięki którym Twój silnik doskonale działa rok po roku.

Jako oficjalny partner zespołu Aston Martin Red Bull Racing w dziedzinie paliw i środków smarnych, dostarczamy nasze zaawansowane produkty do bolidu RB13, przyczyniając się do zwiększenia osiągów zastosowanego w nim napędu hybrydowego z turbodoładowaniem.

Każdy element musi być wytrzymały, na ile to tylko możliwe. Mobil 1 zapewnia doskonałą ochronę silnika poprzez redukcję tarcia między 300 ruchomymi częściami i ich chłodzenie tak, aby silnik mógł sprostać wysokim temperaturom podczas intensywnej jazdy. Jeśli więc dobrze wykonamy swoją pracę, zyskujemy maksymalne osiągi silnika.

David Tsurusaki, menedżer ds. technologii w sportach motorowych, ExxonMobil.

Max Verstappen

Data urodzenia: 19 stycznia 1997 r.

Dołączył do zespołu: 2016

Kierowcy

Max Verstappen wiedzą, że środki smarne Mobil 1 pomagają zmniejszać tarcie i zużycie wszystkich ruchomych części w ich samochodach. Co to dla nich oznacza? Większa dostępna moc i niezawodność silnika na torze.

Zdjęcia z wyścigów.

Max Verstappen

Max Verstappen dołączył do zespołu Aston Martin Red Bull Racing w 2016 roku po ekspresowym przejściu przez kolejne rangi sportów motorowych. Od pierwszej jazdy gokartem w wieku czterech i pół roku Max dobrze poznał swój fach i w wieku kilkunastu lat świetnie radził sobie w regionalnych i międzynarodowych wyścigach gokartów, często wygrywając z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W ciągu swoich pierwszych ośmiu występów w zespole Aston Martin Red Bull zanotował sześć pozycji w pierwszej piątce, przy czym aż cztery razy stanął na podium.

Jest najmłodszym kierowcą, który prowadził na okrążeniu Grand Prix Formuły 1 i najmłodszym kierowcą, który ustanowił rekord okrążenia Grand Prix Formuły 1 oraz najmłodszym kierowcą, który zwyciężył w Grand Prix Formuły 1.

Data urodzenia: - 19 stycznia 1997 r.

@Max33Verstappen

Adrian Newey

Dyrektor techniczny

Zespół wyścigowy

Aston Martin Red Bull Racing jest jednym z zespołów osiągających największe sukcesy w najnowszej historii Formuły 1. W ciągu 12 lat swojego istnienia zwyciężył w 52 wyścigach Grand Prix, zdobył cztery tytuły mistrza świata kierowców i cztery tytuły mistrza świata konstruktorów.

Rozległa wiedza i doświadczenie, jakie są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w Grand Prix doskonale pasują do podejścia Mobil 1 – polega ono na analitycznym myśleniu, dokładnych badaniach oraz wspólnych wysiłkach w zakresie technologii i kreatywności. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, lecz zawsze szukamy sposobów na kolejne usprawnienia.

Uczcijmy sukcesy: przeszłe, obecne i przyszłe...

Christian Horner OBE

Dyrektor zespołu

„Mobil 1 był i jest ikoną Formuły 1 od ponad 30 lat, a nasze nowe partnerstwo daje nam szansę na skorzystanie z ogromnego doświadczenia ExxonMobil”.

Drogę na szczyt kierownictwa Formuły 1 Christian zaczął jako kierowca pragnący ścigać się na najwyższym poziomie. Epizody w Formule Renault, brytyjskiej F3 i Formule 2 ostatecznie pozwoliły mu zmienić jego zespół Arden International w potęgę juniorskich sportów motorowych.

Trzy kolejne mistrzostwa kierowców i zespołów sprawiły, że zwrócił na siebie uwagę właściciela Aston Martin Red Bull Dietricha Mateschitza, a gdy firma postanowiła założyć zespół Formuły 1 w 2005 roku, zwróciła się do Hornera, aby poprowadził ten projekt.

@redbullracing

Adrian Newey OBE

Dyrektor techniczny

Po doprowadzeniu do wielu sukcesów zespołów Williams i McLaren w latach 90. zadaniem Neweya w zespole Aston Martin Red Bull Racing, do którego dołączył w 2006 roku, było odtworzenie tego sukcesu. I tym razem nie zawiódł.

Gdy kompletna zmiana zasad dotyczących aerodynamiki z 2009 roku sprawiła, że projektanci musieli zaczynać pracę od zera, Adrian i jego zespół wykorzystali tę szansę i od tego czasu zdobyli cztery mistrzostwa kierowców i cztery mistrzostwa konstruktorów dla zespołu Aston Martin Red Bull Racing.

@redbullracing

 • old-truck

  Długa historia osiągnięć w sportach

  Olej silnikowy Mobil 1™ został wprowadzony na rynek ponad czterdzieści lat temu jako pierwszy dostępny na świecie w pełni syntetyczny olej silnikowy. Nadal pozostaje wiodącą na świecie marką syntetycznych olejów silnikowych.

  Dowiedz się więcej
 • oil being poured from bottle

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób nasi doświadczeni inżynierowie opracowują syntetyczne oleje silnikowe i środki smarne wysokiej jakości, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

  Dowiedz się więcej
 • porche racing 911

  Porsche Mobil 1™ Supercup

  Mobil 1™ jest sponsorem wyścigów Porsche Mobil 1 Supercup, najszybszych i najbardziej prestiżowych mistrzostw jednej marki.

  Dowiedz się więcej
 • mobil1-grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1™ pokazuje najbardziej ekscytujące sporty motorowe w telewizji i internecie.

  Dowiedz się więcej
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ oleje silnikowe

  Mobil 1, oleje silnikowe dostępne na całym świecie, spełniają najnowsze światowe standardy branży olejów silnikowych i producentów samochodowych.
  Dobierz odpowiedni olej Mobil 1™ do silnika swojego pojazdu.

  Dowiedz się więcej
 • Esso Station

  Gdzie kupić

  Produkty Mobil™ dostępne są w sprzedaży w wielu miejscach. Poznaj niektóre z podanych poniżej.

  Dowiedz się więcej