old truck

Dziedzictwo – długa historia osiągnięć w sportach motorowych

 

Oleje silnikowe Mobil 1 od dawna są preferowanym wyborem zespołów wyścigowych rywalizujących w najbardziej wymagających i najpopularniejszych seriach sportów motorowych na całym świecie.

Historia Mobil 1 w sportach motorowych sięga wczesnych lat 70. i rywalizacji w wyścigach rajdowych. Jednak nasz udział w wyścigach stał się bardziej oficjalny w 1978 roku dzięki sponsorowaniu zespołu Williams w Formule 1 oraz w 1987 roku za sprawą sponsorowania samochodu nr 27 Rusty'ego Wallace'a w NASCAR®. Od tego czasu obecność Mobil 1 na torach wyścigowych stała się znacznie bardziej widoczna. Obecnie syntetyczny olej Mobil 1 jest ceniony ze względu na to, że zapewnia wyjątkowe osiągi i doskonałą ochronę silnika, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. O zaletach zaawansowanej technologii środków smarnych Mobil 1 przekonali się już mechanicy samochodowi, kierowcy samochodów wyścigowych, właściciele zespołów oraz czołowi producenci samochodów.

Z dumą współpracujemy z wieloma popularnymi i utytułowanymi zespołami wyścigowymi na świecie, w tym z Aston Martin Red Bull Racing w Formule 1, Monster Energy Stewart-Haas w NASCAR® Cup Series oraz wieloma innymi, jak np. Porsche Motorsport, gdzie Mobil 1 jest „Oficjalnym partnerem technologicznym” w zakresie ogólnoświatowej współpracy oraz wszystkich międzynarodowych imprez Carrera Cup. Mobil 1 pełni również rolę tytularnego partnera Porsche Mobil 1 Supercup – najszybszej na świecie serii wyścigów jednomarkowych. Mobil 1 jest również oficjalnym olejem silnikowym organizacji NASCAR® oraz przyczynia się do rozwoju sportów motorowych na całym świecie.

Sporty motorowe stanowią niezmiennie kluczowy element dziedzictwa i rodowodu Mobil 1. Wciąż pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi w celu doskonalenia naszej gamy olejów i smarów. Naszym pragnieniem jest zapewnienie wyjątkowych osiągów pojazdów zarówno kierowcom wyścigowym, jak i użytkownikom dróg.

Mobil 1 współpracuje z wieloma najpopularniejszymi i najbardziej utytułowanymi zespołami wyścigowymi na świecie, między innymi Aston Martin Red Bull Racing w Formule 1, Stewart-Haas Racing w NASCAR®, Monster Energy w Porsche Mobil 1 Supercup oraz wieloma innymi. Aby uzyskać więcej informacji na temat zespołów wyścigowych Mobil 1 rywalizujących na całym świecie, wybierz jedną z poniższych opcji.

Posiadamy zespół naukowców i techników samochodowych, którzy opracowują innowacyjne produkty i wspierają współpracę w zakresie sportów motorowych w wielu kategoriach na całym świecie.

Tor wyścigowy jest najlepszym miejscem do testowania nowych technologii i nowatorskich rozwiązań. Nasze zaawansowane produkty są wykorzystywane w samochodach wyścigowych, aby poprawić ich osiągi i wydajność. Sporty motorowe nas definiują. Stanowią integralny czynnik, który wpływa na opracowywane przez nas technologie i nieustanne przesuwanie granic.

PPracujemy wewnątrz, aby zapewnić Wam ekskluzywny dostęp. Niezależnie od tego, czy interesujesz się wyścigami Grand Prix, NASCAR lub Porsche Mobil 1, w tym miejscu znajdziesz najnowsze filmy, dowiesz się więcej o samochodach i zespołach oraz możesz pobrać nowe tapety.

 • oil being poured from bottle

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób nasi doświadczeni inżynierowie opracowują syntetyczne oleje silnikowe i środki smarne wysokiej jakości, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

  Dowiedz się więcej
 • racing-car-driving-on-track

  Aston Martin Red Bull Racing

  ExxonMobil zapewnia partnerstwo technologiczne, doskonałej jakości oleje Mobil 1™, paliwa Esso Synergy Racing oraz wsparcie techniczne zespołowi Aston Martin Red Bull Racing.

  Dowiedz się więcej
 • porche racing 911

  Porsche Mobil 1™ Supercup

  Mobil 1™ jest sponsorem wyścigów Porsche Mobil 1 Supercup, najszybszych i najbardziej prestiżowych mistrzostw jednej marki.

  Dowiedz się więcej
 • mobil1-grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1™ pokazuje najbardziej ekscytujące sporty motorowe w telewizji i internecie.

  Dowiedz się więcej
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ oleje silnikowe

  Mobil 1, oleje silnikowe dostępne na całym świecie, spełniają najnowsze światowe standardy branży olejów silnikowych i producentów samochodowych.
  Dobierz odpowiedni olej Mobil 1™ do silnika swojego pojazdu.

  Dowiedz się więcej
 • Esso Station

  Gdzie kupić

  Produkty Mobil™ dostępne są w sprzedaży w wielu miejscach. Poznaj niektóre z podanych poniżej.

  Dowiedz się więcej