Osoba z podniesioną maską samochodu i butelką Mobil 1 obok niej

Jak zadbać o swój samochód

Jesteśmy pewni swojego samochodu. Często wsiadamy do niego, ufając, że zabierze nas z punktu A do punktu B bez żadnych problemów. Aby upewnić się, że tak właśnie będzie, ważne jest proaktywne monitorowanie samochodu oraz zwracanie uwagi na znaki sugerujące, że potrzebuje on nieco więcej troski i uwagi. W końcu, dobrze utrzymany samochód to nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale także oszczędność czasu i pieniędzy w perspektywie długoterminowej.

Aby upewnić się, że samochód ma najlepsze możliwe osiągi, jest niezawodny i przedstawia konkretną wartość, gdybyś chciał go sprzedać lub oddać w rozliczeniu, musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii.

 • Mężczyzna pracujący pod samochodem, obok którego stoi butelka Mobil

  Serwisowanie samochodu z Mobil™

  Gdy następnym razem zabierzesz swój samochód do warsztatu, upewnij się, masz wiedzę i przygotowałeś odpowiednie pytania, aby Ttwój samochód przeszedł odpowiedni serwis i otrzymał najlepszą możliwą ochronę silnika.

  Więcej o serwisowaniu samochodu z Mobil™
 • Baner przedstawiający produkty Mobil ustawione na półce

  Ile oleju silnikowego potrzebuję?

  Olej silnikowy odgrywa kluczową rolę w dbaniu o silnik i pomaga mu pracować w optymalnych warunkach. Dowiedz się, jaka jest odpowiednia ilość oleju silnikowego do swojego pojazdu, kontroluj i utrzymuj jego odpowiedni poziom.

  Więcej o tym, ile oleju silnikowego potrzebuję
 • Obraz wycierania oleju silnikowego z prętowego wskaźnika poziomu na szmatkę

  Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego

  Sprawdzanie poziomu oleju silnikowego to szybka i prosta czynność, która w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, który krok po kroku pomoże Ci przeprowadzić kontrolę poziomu oleju silnikowego.

  Dowiedz się, jak sprawdzić olej silnikowy
 • Obraz deski rozdzielczej samochodu wyświetlającej ostrzeżenie o kontrolce poziomu oleju silnikowego

  Kontrolka oleju silnikowego

  Gdy zauważysz, że zapaliła się kontrolka oleju silnikowego, jest to ostrzeżenie silnika, które musisz potraktować poważnie. Upewnij się, czy znasz możliwe przyczyny i wiesz co należy zrobić, jeśli zapali się ta kontrolka.

  Dowiedz się więcej na temat kontrolki poziomu oleju silnikowego
 • Lejek bagnetu i korek płynu przekładniowego razem

  Jak sprawdzić poziom oleju przekładniowego

  Sprawdź poziom oleju przekładniowego w swoim samochodzie, aby zapewnić lepszą ochronę i wydłużyć żywotność skrzyni biegów. Nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci sprawdzić poziom i uzupełnić olej przekładniowy.

  Dowiedz się, jak sprawdzić płyn przekładniowy
 • Osoba tankująca samochód benzyną

  Jak zużywać mniej benzyny

  Kilka prostych rad wystarczy, aby znacząco zwiększyć oszczędność paliwa. Postępuj zgodnie z naszymi kluczowymi wskazówkami, a dowiesz się jak to zrobić.

 • Samochód napełniany olejem Mobil

  Jak wymienić olej

  Regularne wymiany oleju zapewniają optymalną pracę silnika, pomagając w osiągnięciu maksymalnej mocy i zmniejszenia spalania. Skorzystaj z naszego poradnika krok po kroku, aby wymienić olej silnikowy w domowych warunkach.

 • Korek płynu hamulcowego w silniku

  Jak wymienić płyn hamulcowy

  Płyn hamulcowy odgrywa kluczową rolę w prawidłowym działaniu hamulców, zapewniając bezpieczeństwo na drodze. Nasz przewodnik krok po kroku wyjasni Ci, jak wymienić płyn hamulcowy.

 • Bottle refilling the engine with coolant

  Uzupełnianie płynu do chłodnic

  Chłodzenie silnika jest istotnym elementem eksploatacji samochodu, sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego zajmuje tylko kilka minut. Stosuj się krok po kroku do naszego przewodnika, aby zapewnić optymalny poziom płynu w układzie chłodzenia.