Dzieci bawiące się na polu na tle turbin wiatrowych

Razem w kierunku inteligentnego rozwoju

Nasze rozwiązania pomagają firmom, społecznościom i klientom indywidualnym dokonywać wydajniejszych i mądrzejszych wyborów. Dzięki lepszym decyzjom możemy pewniej kroczyć w kierunku inteligentnego rozwoju.
Tak!  Mobil 1™ ESP x2 0W-20 może poprawić oszczędność paliwa nawet o 4%1, co odpowiada ograniczeniu emisji CO2 związanej z ładowaniem do 23 tys. smartfonów2

Tak!  Oferta olejów silnikowych Mobil Delvac™ może przyczynić się do zwiększenia oszczędności paliwa w porównaniu z konwencjonalnymi środkami smarnymi3. W przypadku stosowania w połączeniu z syntetycznymi smarami i olejami przekładniowymi potencjał jest jeszcze większy.
 
Tak!  Seria Mobil DTE 10 Excel™ zapewnia do 6% poprawy wydajności pompy hydraulicznej
 
Tak!  Rozwiązania smarne Mobil™ pomogły naszym klientom korzystającym z silników gazowych w regionie EMEA zmniejszyć zużycie oleju o ponad 1 milion litrów w ciągu 5 lat6.
 
Tak!  Dysponujemy również wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską Mobil, która jest w stanie przeprowadzić zaawansowane badania efektywności energetycznej w Twojej placówce. Nawet niewielka poprawa efektywności energetycznej może stanowić znaczną szansę na oszczędności, jednocześnie wspierając ambicje zrównoważonego rozwoju – na przykład w celu wsparcia certyfikacji ISO 50001.
Tak!  Sieć zakładów ExxonMobil zajmujących się mieszaniem i pakowaniem środków smarnych, odpowiedzialna za produkcję wszystkich produktów marki Mobil, jako pierwsza otrzymała srebrny certyfikat potwierdzający całkowitą eliminację przekazywania odpadów na składowiska przyznawany przez Underwriters Laboratories. Każdego roku znajdujemy nowe, przydatne sposoby wykorzystania ponad 90% (50 000 ton) zużytych środków smarnych, które miały trafić na składowiska i wykorzystać je do nowych, produktywnych zastosowań7.
 
Tak!  1-litrowe, 4-litrowe i 5-litrowe opakowania na środki smarne Mobil™ w całej Europie są teraz wykonane nawet w 35% z materiałów pochodzących z recyklingu8

Tak!  Opakowanie Mobil Boxx™ zawiera o 85% mniej tworzyw sztucznych niż opakowanie 20-litrowe. Dzięki skutecznej, łatwej do utylizacji konstrukcji wykonanej z nadającego się do recyklingu kartonu papierowego i plastiku, rozwiązanie to może pomóc zmniejszyć ilość odpadów wytwarzanych przez warsztaty.
Tak!  Ściśle współpracujemy z producentami OEM z branży motoryzacyjnej, wspierając transformację energetyczną4. Obejmuje to nasze innowacyjne płyny Mobil EV™, które zostały zaprojektowane, aby pomóc dzisiejszym i przyszłym modelom pojazdów elektrycznych osiągnąć lepsze, dłuższe i bezpieczniejsze osiągi.

Tak!  Produkty Mobil™ są wykorzystywane do optymalizacji wydajności w 1 na 4 turbinach wiatrowych na całym świecie9

Tak!  Nasza oferta olejów Mobil Delvac™ kompatybilnych z biodieslem może przyczynić się do zwiększenia oszczędności paliwa10 bez obniżania poziomu ochrony przed zużyciem Ponadto przyczyniają się do wydłużenia eksploatacji silnika i okresów między wymianami oleju4.

Tak!  Olej Mobil 1™ 0W-20 udowodnił, że zapewnia całoroczną wydajność i ochronę w silnikach hybrydowych4, 11

Tak!  Nasza globalna sieć składająca się z ponad 20 zakładów produkujących środki smarne posiada certyfikat ISO 14001 potwierdzający skuteczność Systemu Zarządzania Integralnością Operacji (OIMS) w zarządzaniu potencjalnym wpływem na środowisko i obowiązkami w zakresie zgodności.
Tak!  Rozwiązania Mobil™ w zakresie środków smarnych pomogły klientom korzystającym z silników gazowych w regionie EAME w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, dokumentując zmniejszenie czasu interakcji człowieka z maszyną o 9000 godzin w ciągu pięciu lat6.

Tak!  Mobil™ oferuje specjalistyczne szkolenia i rozwiązania pomagające klientom i konsumentom wykorzystać korzyści naszych produktów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Mobil pomaga dokonywać mądrzejszych wyborów

Wszyscy chcemy zrobić coś dobrego dla naszej planety. Małe zmiany, które mogą wprowadzić wszyscy, mogą przynieść ogromne efekty. Podobnie jak utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach i bezpieczna jazda, stosowanie zaawansowanych syntetycznych środków smarnych takich jak Mobil 1™ może pomóc zwiększyć paliwooszczędność. To nie tylko korzyść dla Twojego portfela, ale także dla środowiska dzięki obniżeniu emisji gazów cieplarnianych12.
 • Rysunek wskaźnika poziomu paliwa, pokazujący 20 000 mil. Zielona igła wskazuje pełny poziom na liczniku

  Utrzymanie wydajnej pracy silnika przez dłuższy czas

  Lepsza ochrona silnika dzięki Mobil 1™ Dzięki dobrze chronionemu silnikowi samochód może pracować wydajniej przez dłuższy czas, przyczyniając się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych12.

 • Rysunek podłączonego do ładowania samochodu elektrycznego

  Innowacyjne oleje silnikowe, które mogą pomóc w oszczędzaniu paliwa

  Wymiana obecnego oleju silnikowego na olej Mobil 1™ może przyczynić się do poprawy wydajności paliwowej silnika, a tym samym do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i kosztów eksploatacji12.

 • Rysunek kanistra na olej z symbolem recyklingu

  Dostarczanie opakowań, które mogą pomóc zmniejszyć ilość odpadów

  Wszystkie nasze opakowania o pojemności 1 l, 4 l i 5 l są wykonane w 35% z materiałów pochodzących z recyklingu (PCR). Pracujemy również nad zwiększeniem ilości materiałów pochodzących z recyklingu w naszych opakowaniach w skali globalnej.

 • Rysunek dłoni trzymającej telefon z symbolem klucza na ekranie

  Wspieranie transformacji energetycznej

  Mobil™ oferuje ciągle powiększającą się gamę produktów, aby pomóc kierowcom w przejściu do przyszłości opartej na niższej emisji. W naszej ofercie posiadamy oleje silnikowe Mobil 1™ odpowiednie do pojazdów hybrydowych oraz innowacyjne płyny Mobil EV™ – zaprojektowane, aby pomóc dzisiejszym i przyszłym modelom pojazdów elektrycznych osiągnąć lepsze, dłuższe i bezpieczniejsze osiągi12.

Pomagamy Ci osiągać więcej mniejszym kosztem

Wybierając współpracę z Mobil™, wybierasz produkty i usługi, które mogą nie tylko poprawić Twoje wyniki biznesowe, ale także pomóc w realizacji planów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i odpadów. Rozwiązania Mobil™ pomagają firmom, społecznościom i osobom prywatnym dokonywać bardziej wydajnych i mądrzejszych wyborów. Dzięki lepszym decyzjom możemy pewniej kroczyć w kierunku inteligentnego rozwoju.
Rysunek pompy hydraulicznej

Rozwiązania Mobil™ mogą pomóc generować więcej za mniej

Zaawansowane rozwiązania Mobil™ w zakresie smarowania zostały opracowane, aby pomóc operatorom z branży przemysłowej zmniejszyć zużycie oleju i energii12.

 • Seria Mobil DTE 10 Excel™ może zapewnić do 6% poprawę wydajności pompy hydraulicznej 5, co dla klienta obsługującego dwadzieścia maszyn o mocy 25 kW jest równoznaczne z redukcją do 89 ton metrycznych CO2/rok13
 • Syntetyczne oleje przekładniowe Mobil SHC™ Gear chronią przemysłowe skrzynie biegów i pomagają wydłużyć żywotność oleju, jednocześnie pomagając znacznie zmniejszyć zużycie energii w wielu skrzyniach biegów – nawet o 3,6% w porównaniu z konwencjonalnymi olejami14
 • Syntetyczne środki smarne Mobil SHC mają wysoką odporność na utlenianie, nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach, co pomaga zapewnić długą żywotność i zmniejszyć zużycie oleju.

Usługi pomagające zwiększyć wydajność Twojej działalności – dysponujemy również wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską Mobil, która jest w stanie przeprowadzić zaawansowane badania efektywności energetycznej w Twojej placówce. Nawet niewielka poprawa efektywności energetycznej może stanowić znaczną szansę na oszczędności, jednocześnie wspierając ambicje zrównoważonego rozwoju.

Rysunek robotnika stojącego w połowie zielonych schodów. Na szczycie schodów znajduje się żarówka

Wsparcie w poprawie bezpieczeństwa funkcjonowania

Mobil oferuje rozwiązania, które mogą pomóc zwiększyć niezawodność sprzętu i ograniczyć konserwację, tym samym zmniejszając ryzyko, przestoje i koszty. Dokonujemy tego poprzez:

 • Zaawansowane produkty, takie jak olej do przekładni turbin wiatrowych Mobil SHC™ Gear 320 WT, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo dzięki zaawansowanej ochronie przed zużyciem, wydłużonej żywotności oleju i okresom między wymianami12.
 • Usługi Mobil. Jeśli chodzi o wydajność, niewielkie szczegóły mogą zapewnić ogromne korzyści. Możesz zwiększyć wpływ rozwiązań Mobil™ – wsparcie techniczne, dzięki któremu Twój biznes osiągnie lepsze rezultaty niższym kosztem: mniej przestojów, mniej odpadów, niższa emisja gazów cieplarnianych i większe bezpieczeństwo12
 • Rozwiązania takie jak Mobil Lubricant Analysis, które mogą dostarczyć krytycznych informacji pomagających zwiększyć niezawodność i czas pracy sprzętu, podczas gdy zespół konserwacyjny koncentruje się na innych, ważniejszych zadaniach.

Rysunek czerwonej ciężarówki

Wsparcie w realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju**

Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie smarowania mogą pomóc w realizacji ambicji zrównoważonego rozwoju dzięki niższemu zużyciu energii, wydłużonym okresom między wymianami oleju i zwiększonej wydajności12.

 • Zaawansowane produkty, takie jak olej do przekładni turbin wiatrowych Mobil SHC™ Gear 320 WT, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo dzięki zaawansowanej ochronie przed zużyciem, wydłużonej żywotności oleju i okresom między wymianami15.
 • Nasze rozwiązanie Mobil™️ dla największej na świecie prasy kuźniczej typu pull-down pomogło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez klienta o 4000 ton ekwiwalentu CO2 w ciągu 20 lat15.
 • Przejście na Mobil SHC™ 632 pomogło wiodącej europejskiej firmie produkującej opakowania z tektury falistej zwiększyć wydajność przekładni o 6,5%15, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o prawie 20 ton metrycznych ekwiwalentu CO2 rocznie15.

Ograniczenie odpadów

Wiele rozwiązań Mobil zostało opracowanych w celu zmniejszenia zużycia oleju i opakowań

 • Każdego roku znajdujemy nowe, przydatne sposoby wykorzystania ponad 90% (50 000 ton) zużytych środków smarnych, które miały trafić na składowiska16.
 • Rozwiązania smarne Mobil™ pomogły naszym klientom korzystającym z silników gazowych w regionie EMEA zmniejszyć zużycie oleju o ponad 1 milion litrów w ciągu 5 lat17.
 • Mobil Boxx™ zawiera o 85% mniej tworzyw sztucznych niż 20-litrowe opakowanie, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów generowanych przez warsztat.
Ojciec niosący swoje dziecko przez las
1 W porównaniu z Mobil 1 ESP Formula 5W-30; rzeczywiste oszczędności są uzależnione od typu pojazdu i silnika, temperatury otoczenia i ciśnienia, warunków jazdy oraz lepkości dotychczas stosowanego oleju silnikowego.
2 Przy zakładanym przebiegu 11 507 mil rocznie i średnim zużyciu paliwa rzędu 21,7 mpg oszczędność paliwa wynosi 4%; obliczono przy użyciu kalkulatora ekwiwalentów gazów cieplarnianych agencji EPA w USA: https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gas-equivalencies-calculator
3 W porównaniu z olejem silnikowym SAE 15W-40. Rzeczywiste oszczędności zależą od typu silnika pojazdu, temperatury zewnętrznej, warunków jazdy i bieżącej lepkości oleju silnikowego.
4 Wyniki mogą się różnić w zależności od typu używanego sprzętu i jego konserwacji, warunków pracy i środowiska oraz wszelkich wcześniej używanych środków smarnych.
5 W porównaniu z Mobil DTE serii 20 podczas testów w standardowych zastosowaniach hydraulicznych w kontrolowanych warunkach.
6 Zmniejszenie ilości zużytego środka smarnego opiera się na raportach korzyści inżynieryjnych (EBR), które wykorzystują dane klientów i są dokumentowane przez inżynierów Mobil Serv℠ – po zastosowaniu rozwiązań smarnych dostarczonych przez Mobil – dla klientów z silnikami gazowymi w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w okresie od maja 2017 r. do kwietnia 2022 r. Rzeczywiste korzyści mogą się różnić w zależności od rodzaju używanego sprzętu, czynności obsługowych, warunków eksploatacji oraz wcześniej stosowanego środka smarnego.
7 Globalna działalność operacyjna ExxonMobil w zakresie środków smarnych otrzymuje walidację Zero Waste to Landfill Silver
8 Zgodność z przepisami szczegóły zawarte w umowie z dostawcą opakowania
9 Lubricants for Wind Turbines – Global Market Analysis and opportunities 2022 by Kline.
10 Dotyczy olejów Mobil Delvac 1 LE 5W-30 i Mobil Delvac XHP Ultra LE 5W-30. Zwiększenie oszczędności paliwa zależy od typu pojazdu/sprzętu, temperatury zewnętrznej, warunków jazdy i lepkości oleju.
11 Testy terenowe oleju Mobil 1™ 0W-20 przeprowadzono na dwóch taksówkach Toyota Prius, użytkowanych codziennie, z przebiegiem 120 000 km w niskich lub ekstremalnie wysokich temperaturach w miastach, na przedmieściach i na autostradach. Regularne przeglądy silnika wykazały doskonałą ochronę przed osadami, szlamem i zużyciem mimo trudnych warunków eksploatacji i dużej liczby przypadków ciągłego zatrzymywania się i ruszania.
12 Wyniki mogą się różnić w zależności od rodzaju używanego sprzętu, czynności obsługowych, warunków eksploatacji oraz wcześniej stosowanego środka smarnego.
3 Zakłada sprzęt o mocy 25 kW z 90% wydajnością pompy hydraulicznej i 95% wydajnością silnika elektrycznego, eksploatowanego 12 godzin dziennie przez 320 dni i poprawę wydajności pompy hydraulicznej do 6% – przeliczenie korzyści przy użyciu US EPA Greenhouse Gas Equivalencies Calculator, https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gas-equivalencies-calculator
4 Efektywność energetyczna odnosi się wyłącznie do wydajności Mobil SHC 600 w porównaniu z konwencjonalnymi (mineralnymi) olejami referencyjnymi o tej samej klasie lepkości w zastosowaniach obiegowych i przekładniowych. Zastosowana tu technologia umożliwia podniesienie sprawności energetycznej nawet o 3,6% w porównaniu do wartości referencyjnych przy testach w przekładni ślimakowej w kontrolowanych warunkach. Poprawa efektywności może się różnić w zależności od warunków eksploatacji oraz zastosowania.
5 Dowód osiągniętych korzyści opiera się na doświadczeniach jednego klienta. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić.
6 Globalna sieć zakładów ExxonMobil zajmujących się mieszaniem i pakowaniem środków smarnych, odpowiedzialna za produkcję wszystkich produktów marki Mobil, jako pierwsza otrzymała srebrny certyfikat potwierdzający całkowitą eliminację przekazywania odpadów na składowiska przyznawany przez Underwriters Laboratories.
17 Ograniczenie zużycia środka smarnego (godziny/ilość odpadów) podano w oparciu o sporządzone przez inżynierów Mobil Serv sprawozdanie Engineering Benefit Report (EBR), w którym wykorzystano dane klientów stosujących rozwiązania Mobil w zakresie smarowania w silnikach gazowych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w okresie od maja 2017 r. do kwietnia 2022 r. Rzeczywiste korzyści mogą się różnić w zależności od rodzaju używanego sprzętu, czynności obsługowych, warunków eksploatacji oraz wcześniej stosowanego środka smarnego.

Dodatkowe zasoby dotyczące zrównoważonego rozwoju

Pobierz materiały korporacyjne i przeczytaj nasz raport zrównoważonego rozwoju