Samochód Oracle Red Bull Racing jedzie w słońcu

Oracle Red Bull Racing i Mobil 1™

Mobil 1™ jest oficjalnym partnerem zespołu Oracle Red Bull Racing w zakresie środków smarnych, zapewniającym oleje do pojazdów wyścigowych oraz światowej klasy wsparcie techniczne przez cały sezon. Dzięki tej współpracy uzyskano dotychczas dwa tytuły mistrza świata kierowców F1 oraz zwycięstwo w kategorii konstruktorów.

Współpraca godna podium

Każdy, od szefa zespołu i kierowców po specjalistów ds. strategii wyścigu i mechaników, wie, że środki smarne Mobil 1 mogą pomóc zmniejszyć tarcie i zapobiegać zużyciu wszystkich ruchomych części samochodów wyścigowych. Co to oznacza dla zespołu Oracle Red Bull Racing? Członkowie zespołu mogą rywalizować w obecnym sezonie Formuły 1 z większym zaufaniem do swojego samochodu i dodatkową mocą. Mobil 1 przyczynia się do zwiększenia niezawodności silnika na torze, dając zespołowi większe szanse na zdobycie podium.

„Mobil 1 jest ikoniczną marką w Formule 1 od ponad 30 lat, a nasze partnerstwo daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania unikalnego doświadczenia ExxonMobil”. 
Christian Horner, szef zespołu i dyrektor generalny Oracle Red Bull Racing


Oracle Red Bull Racing to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów współczesnej ery F1, który niedawno zdobył szóste mistrzostwo świata kierowców i piąte zwycięstwo w kategorii konstruktorów. Rozległa wiedza i doświadczenie, jakie są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w Grand Prix, doskonale pasują do podejścia Mobil 1: polega na analitycznym myśleniu, dokładnych badaniach oraz połączeniu technologii i kreatywności.

„Nie ścigam się po to, aby zająć drugie miejsce, zwłaszcza mając świadomość, że na szali leży tytuł mistrza”.
Max Verstappen, mistrz świata kierowców Formuły 1

15 000 obr./min

Grafika przedstawiająca wnętrze silnika i jego temperaturę

Temperatury sięgające 120°C

Grafika przedstawiająca nagrzewanie się silnika podczas obrotów

4 000 zmian biegów w trakcie wyścigu

Grafika przedstawiająca skrzynię biegów wewnątrz samochodu

4 000 ruchomych części

Grafika przedstawiająca samochód Red Bull z wyróżnionymi wszystkimi systemami wewnętrznymi
Ponieważ przepisy F1 często się zmieniają, technologia stosowana w produktach Mobil 1 musi być stale rozwijana, aby zespół mógł poprawiać czas okrążeń, zdobywać podium i wygrywać kolejne mistrzostwa.

Zapewnij sobie maksymalną wydajność i ochronę na torze.

Skorzystaj z narzędzia doboru produktów, aby poznać zalecenia Mobil 1 dla swojego samochodu i uzyskaj wydajność, która pomogła zespołowi Oracle Red Bull Racing wygrać dwa tytuły mistrza świata kierowców F1 i zwycięstwo w kategorii Konstruktorów.

Może Cię zainteresować

 • Nalewanie oleju z butelki

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób doświadczeni inżynierowie Mobil 1 opracowują syntetyczne oleje silnikowe i inne wysokiej jakości środki smarne, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

 • Zdjęcie 6 butelek jednolitrowych Mobil 1

  Produkty Mobil 1™

  Znajdź odpowiedni olej do swojego pojazdu i wprowadź do swojego samochodu technologię, która przynosi zwycięstwa.

 • Samochód Porsche GT3 Cup na torze

  Porsche

  Bliska współpraca Porsche i Mobil 1 pozwala zagwarantować kierowcom maksymalne osiągi i wyjątkowe wrażenia. Początki tej pionierskiej współpracy sięgają 1996 roku, obejmując pięć generacji kultowego modelu Porsche 911 i ułatwiając wprowadzenie kilku innych nowych modeli samochodów.