2 pojazdy Porsche na torze w Sebring z logo Mobil w tle

Porsche i Mobil 1™

25 lat współpracy Porsche i Mobil 1™

Od ponad ćwierć wieku Mobil 1™ i Porsche budują jedno z najdłużej trwających i odnoszących największe sukcesy partnerstw w branży motoryzacyjnej. Innowacje, które wprowadzili na torze, razem z długotrwałą ochroną silnika* Mobil 1, umożliwiły osiągnięcie wyjątkowej wydajności na drodze.

“Razem świętowaliśmy niezapomniane momenty, odnosząc zwycięstwa w klasycznych wyścigach długodystansowych, takich jak Le Mans i Daytona, oraz zdobywając tytuły w najważniejszych mistrzostwach wyścigów samochodowych na świecie”

* Długotrwała ochrona silnika dotyczy produktów Mobil 1 zatwierdzonych przez Porsche i używanych zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi samochodu.

„ExxonMobil jest jednym z naszych najbliższych i najważniejszych partnerów, nie tylko w sportach motorowych, ale także w rozwoju silników spalinowych, które są fabrycznie napełniane wysokowydajnym olejem Mobil 1” – 

mówi członek zarządu Porsche ds. badań i rozwoju, dr Michael Steiner.

Fotografia Thomasa Laudenbacha

„Niezawodni partnerzy, tacy jak ExxonMobil, zapewniają wyjątkowe wsparcie i gwarantują wysoki stopień pewności planowania” – mówi wiceprezes Porsche Motorsport, Thomas Laudenbach. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak fundamentalny jest olej silnikowy Mobil 1 dla zespołów wyścigowych.   

Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak fundamentalny jest olej silnikowy Mobil 1 dla zespołów wyścigowych.

Od 1996 roku Mobil 1 jest partnerem Porsche Motorsport, a na początku sezonu 2007 został sponsorem tytularnym Porsche Mobil 1 Supercup – najbardziej prestiżowych i najszybszych jednomarkowych mistrzostw na świecie. Mobil 1 to nie tylko dostawca – nasze oleje stanowią integralny czynnik wpływający na osiągi samochodów wyścigowych. Dzięki temu Mobil 1 ma niepowtarzalną okazję, aby wykorzystać to, czego nauczył się na torze i zastosować to bezpośrednio na drodze.
Współpraca ExxonMobil z Porsche Motorsport jest jedną z najstarszych i odnoszących największe sukcesy w świecie wyścigów samochodowych. Firma Mobil opracowała środki smarne, które są wykorzystywane przez Porsche podczas rywalizacji w mistrzostwach World Endurance Championships, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Porsche Mobil 1 Supercup i Porsche Carrera Cup. 

Mobil jest oficjalnym dostawcą środków smarnych dla zespołu TAG Heuer Porsche Formula E i samochodu Porsche 99X od czasu jego udziału w mistrzostwach świata pojazdów elektrycznych Formuły E w sezonie 2019/20. Partnerstwo to pozwala na przekraczanie kolejnych granic możliwości technicznych z myślą o zapewnieniu najwyższych osiągów. Otwiera również nowe możliwości dzięki opracowaniu płynów do pojazdów GT4 e-Performance, które pomagają kształtować przyszłość wyścigów samochodów elektrycznych.

 

„Będąc kluczowym partnerem technicznym od ponad 20 lat, ExxonMobil jak żaden inny dostawca środków smarnych rozumie filozofię wydajności Porsche. W naturalny sposób firma ta została częścią naszego zespołu Formuły E na początku ekscytującej nowej ery wyścigów dla Porsche”– 

Thomas Laudenbach, wiceprezes Porsche Motorsport

„Porsche zaczyna rywalizować i pokazywać możliwości swojej technologii wykorzystywanej w pojazdach elektrycznych, a firma ExxonMobil tworzy pełną gamę środków smarnych Mobil, aby pomóc nowemu zespołowi Porsche Formula E kontynuować tradycję udanych startów w wyścigach na całym świecie. Sporty motorowe zapewniają doskonałe pole do popisu dla dalszego rozwoju wysokowydajnych środków smarnych i płynów” –

Dan Holton, wiceprezes ds. środków smarnych (ExxonMobil)

Może Cię zainteresować

 • Nalewanie oleju z butelki

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób doświadczeni inżynierowie Mobil 1 opracowują syntetyczne oleje silnikowe i inne wysokiej jakości środki smarne, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

 • Zdjęcie 6 butelek jednolitrowych Mobil 1

  Produkty Mobil 1™

  Sprawdź, jaki olej jest odpowiedni dla Twojego pojazdu, i wybierz technologię wygrywającą wyścig

 • Samochód F1 w boksie

  Oracle Red Bull Racing

  Od 2017 roku Mobil 1 pomógł zespołowi Oracle Red Bull Racing zwyciężać, co zaowocowało dwoma tytułami mistrza świata kierowców i zwycięstwem w kategorii konstruktorów F1. Mobil 1 odgrywa dwie kluczowe role, dzięki którym silniki Grand Prix mogą pracować na najwyższym poziomie – pomaga w utrzymaniu czystości wewnętrznych powierzchni silnika, zapobiegając gromadzeniu się osadów, a także zapobiega ich zużyciu.