Kolekcja zdjęć z kampanii w mediach społecznościowych – Performance comes from within.

Partnerstwo i sporty motorowe

 • Samochód F1 w boksie

  Oracle Red Bull Racing

  Od 2017 roku Mobil 1™ pomógł Oracle Red Bull Racing zdobyć dwa mistrzostwa świata kierowców F1 i mistrzostwo w kategorii konstruktorów. Mobil 1 spełnia dwie kluczowe funkcje, które pozwalają silnikom Grand Prix osiągać najwyższy poziom wydajności – pomaga w utrzymaniu czystości wewnętrznych powierzchni silnika, zapobiega gromadzeniu się osadów jak i nadmiernemu zużyciu.

  Więcej o Oracle Red Bull Racing
 • Samochód Porsche GT3 Cup na torze

  Porsche

  Bliska współpraca Porsche i Mobil 1 pozwala zagwarantować kierowcom maksymalne osiągi i wyjątkowe wrażenia. Początki tej pionierskiej współpracy sięgają 1996 roku, obejmując pięć generacji kultowego modelu Porsche 911 i ułatwiając wprowadzenie kilku innych nowych modeli samochodów.

  Więcej o Porsche
Samochód Porsche GT1 na torze Le mans w 1998 roku z dużym logo Mobil

Sporty motorowe to część DNA Mobil 1

Mobil 1 aktywnie angażuje się w sporty motorowe na różnych poziomach - od lokalnych wyścigów amatorskich, przez wyścigi samochodów sportowych i NASCAR, aż po WEC, WRC i szczyt sportów motorowych, czyli Formulę 1. Mobil 1 współpracuje z wieloma najpopularniejszymi i najlepiej rozwijającymi się zespołami wyścigowymi na świecie, między innymi z zespołem F1 Oracle Red Bull Racing, Porsche Motorsport, Toyota Gazoo, NASCAR® Stewart-Haas Racing i wieloma innymi. Sporty motorowe są integralną częścią procesu rozwoju innowacyjnych technologii i produktów Mobil 1.

Samochód Oracle Red Bull Racing w alei serwisowej

Doskonałe pole do popisu

Tor wyścigowy jest najlepszym miejscem dla nowych technologii i nowatorskich rozwiązań. Zespół Mobil 1 składa się z doświadczonych naukowców i techników pracujących na torze, którzy opracowują zaawansowane produkty, trafiające do samochodów wyścigowych, przyczyniając się do poprawy ich wydajności i efektywności*.

Nasze dziedzictwo – długoletnia historia osiągnięć w sportach motorowych

Oleje silnikowe Mobil 1 od ponad pół wieku są preferowanym wyborem zespołów rywalizujących w najbardziej wymagających i najpopularniejszych seriach sportów motorowych.

Mobil 1 jest obecny na torach wyścigowych od początku lat 70-tych, od momentu przystąpienia do Formuły 1 z zespołem Williams w 1978 r., aż do sponsorowania w 1987 r. samochodu nr 27 Rusty'ego Wallace'a w NASCAR®.

Współcześnie środki smarne Mobil 1 pomagają zapewnić doskonałą efektywność i ochronę silników w najbardziej ekstremalnych warunkach sportów motorowych. Pasją Mobil 1 jest dostarczanie rozwiązań technologicznych wszystkim, których łączy ten sam duch rywalizacji i pragnienie zwycięstwa. Owocna współpraca z zespołem McLaren w latach 1995-2016 przyniosła zwycięstwa Miki Häkkinena w mistrzostwach świata kierowców F1 w 1998 i 1999 roku oraz Lewisa Hamiltona w 2008 r., a także zwycięstwo w kategorii konstruktorów w 1998 r. Mobil 1 nadal odnosi sukcesy w Formule 1 z zespołem Oracle Red Bull Racing, zdobywając mistrzostwo świata w kategorii konstruktorów i kolejne tytuły mistrza świata kierowców F1 w 2021 i 2022 roku dla Maxa Verstappena.

Zaawansowane osiągnięcia technologiczne, opracowane w ekstremalnych warunkach i środowisku intensywnej rywalizacji w sportach motorowych na przestrzeni ostatnich lat, przyczyniły się do udoskonalenia gamy olejów Mobil 1 i innych środków smarnych, zapewniając doskonałe wyniki na drodze.

Może Cię zainteresować

 • Nalewanie oleju z butelki

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób doświadczeni inżynierowie Mobil 1 opracowują syntetyczne oleje silnikowe i inne wysokiej jakości środki smarne, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

 • Zdjęcie 6 butelek jednolitrowych Mobil 1

  Produkty Mobil 1

  Sprawdź, jaki olej jest odpowiedni dla Twojego pojazdu, i wybierz technologię wygrywającą wyścig.

 • Logo Mobil 1

  Mobil 1 The Grid

  Poznaj kulisy najbardziej ekscytującego sportu motorowego na świecie. Bądź świadkiem emocjonujących wyścigów Formuły 1, NASCAR® i Rajdowych Mistrzostw Świata. Odkryj epickie serie, takie jak Porsche Mobil 1 Supercup i dowiedz się, co dzieje się za kulisami w renomowanych zespołach, takich jak Oracle Red Bull Racing. Możesz też śledzić ekstremalne wydarzenia samochodowe, takie jak Formula Drift. 

 • Kolekcja zdjęć z kampanii w mediach społecznościowych – Performance comes from within.

  Performance comes from within

  Bycie w czołówce wymaga ambicji, chęci, zaangażowania, determinacji i pasji. Tak jest w przypadku miłośników motoryzacji stawiających wysokie wymagania swoim pojazdom oraz młodych zdolnych mechaników, którzy wkładają w pracę całe serce, a także Maxa Verstappena, mistrza świata F1 – to, co najważniejsze, ukryte jest wewnątrz. Daj się ponieść emocjom i odkryj w sobie moc. Tak samo jak w przypadku oleju silnikowego Mobil 1™, Performance comes from within.