Górnictwo

Górnictwo

Rozwiązania utrzymujące kopalnie w ruchu

 
Bez względu na to, czy wydobywasz minerały, metale, piaski bitumiczne, węgiel kamienny czy brunatny, oczekujesz, że sprzęt będzie działał niezawodnie i wydajnie, aby zmaksymalizować produkcję, chronić środowisko i zapewnić bezpieczną eksploatację. 

Przemysłowe oleje i smary Mobil™ zostały specjalnie opracowane, aby zapewnić wyjątkową ochronę urządzeń w najtrudniejszych warunkach. Nasze sprawdzone produkty, specjalistyczna wiedza i doradztwo techniczne pozwolą zapewnić maksymalną wydajność stacjonarnym i mobilnym urządzeniom stosowanym w górnictwie. 

Oferujemy szeroką gamę produktów, opartych na syntetycznych i mineralnych bazach olejowych, opracowanych specjalnie dla zaspokojenia wielu specjalistycznych potrzeb przemysłu wydobywczego, w tym oleje hydrauliczne dla szerokiego zakresu temperatur, oleje przekładniowe i obiegowe, oleje do sprężarek powietrza, specjalistyczne smary oraz środki smarne do mobilnych urządzeń wykorzystywanych w górnictwie.  

Dostarczamy nie tylko oleje i smary. Oferujemy również specjalistyczną wiedzą w zakresie smarowania oraz pełną gamą usług inżynieryjnych Mobil Serv℠, które pomagają kopalniom w obniżeniu kosztów, zwiększeniu wydajności i zmniejszeniu ich wpływu na środowisko. 

Rozumiemy górnictwo i jesteśmy przygotowani, aby zapewnić dostęp do doskonałej jakości produktów i usług w zakresie smarowania, aby pomóc jak najlepiej i najbardziej efektywnie wykorzystać sprzęt wydobywczy.
Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend - opakowanie z placem budowy

Wysoka wydajność niezależnie od warunków panujących w kopalni

Mobil Delvac™ pozwala zapewnić ciągłość prac górniczych

Twoje pojazdy pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, dlatego potrzebujesz rozwiązania opracowanego specjalnie z myślą o wspieraniu tego typu działalności. Sprawdzona oferta olejów silnikowych Mobil Delvac obejmuje teraz trzy nowe kategorie produktów – Ultra, Modern i Legend, które zapewniają wysoką wydajność.

Produkty

 • Mobil SHC™ Gear seria

  Mobil SHC™ Gear to seria syntetycznych olejów przekładniowych, które zalecane są do zamkniętych przekładni przemysłowych o zębach stalowych o różnej geometrii styku - przekładni z kołami zębatymi prostymi, śrubowymi i stożkowymi oraz w mechanizmach podatnych na mikrowżery (micro pitting): w wysoko obciążonych skrzyniach biegów z hartowanymi powierzchniowo zębami przekładni.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ 600 seria

  Mobil SHC™ 600 to seria doskonałej jakości olejów przekładniowych i łożyskowych zapewniające doskonałą ochronę urządzeń, trwałości oleju i bezawaryjną pracę, co przyczynia się do zwiększenia produktywności zakładu. Oleje doskonale sprawdzają się w wielu różnych urządzeniach, m.in. przy rozwiązywaniu problemów z wysokimi temperaturami.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilgear™ 600 XP seria

  Mobilgear 600 XP to seria mineralnych olejów przekładniowych o najwyższej jakości i wyjątkowych właściwościach przeciwzatarciowych, wysokiej nośności, przeznaczone do stosowania we wszystkich rodzajach przekładni zamkniętych z układami smarowania obiegowego lub rozbryzgowego.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ 500 seria

  Mobil SHC™ 500 to seria olejów hydraulicznych o wyjątkowo wysokiej jakości, szerokim zakresie temperatur stosowania i stabilnej wytrzymałości na ścinanie, oraz o kontrolowanych właściwościach pompowalności w niskich temperaturach i maksymalnej ochronie przed zużyciem wysokociśnieniowych pomp łopatkowych, tłokowych i zębatych.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE 10 Excel™ seria

  Seria DTE 10 Excel™ to wysokiej jakości oleje hydrauliczne o właściwościach przeciwzużyciowych, przeznaczone w szczególności do wysokociśnieniowych systemów hydraulicznych wykorzystywanych w nowoczesnym sprzęcie przemysłowym i transportowym; przyczyniają się do poprawy wydajności oraz pomagają zmniejszyć zużycie energii.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 20 Ultra seria

  Oleje serii Mobil DTE™ 20 Ultra to wysokiej jakości oleje hydrauliczne o właściwościach przeciwzużyciowych i wydłużonej trwałości eksploatacyjnej. To połączenie  wysokojakościowych olejów bazowych i specjalnych dodatków uszlachetniających, z myślą o zastosowaniu w szerokim zakresie aplikacji.

  Dowiedz się więcej
 • Univis™ N seria

  Seria Univis™ N to oleje hydrauliczne o wysokiej jakości i ochronie przed zużyciem, zaprojektowane aby sprostać wymaganiom szerokiego zakresu urządzeń hydraulicznych. Zapewniają długą trwałość eksploatacyjną oleju i optymalną ochronę urządzeń, co zmniejsza zarówno koszty konserwacji, jak i utylizacji produktu.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ Rarus seria

  Mobil SHC™ Rarus to seria najwyższej jakości olejów do sprężarek powietrza do smarowania sprężarek śrubowych i łopatkowych pracujących w trudnych warunkach, tj. praca przy wysokich końcowych temperaturach sprężania lub tam, gdzie pożądane są wydłużone okresy pomiędzy wymianami oleju.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilgrease XHP™ Mine seria

  Seria Mobilgrease XHP™ Mine to smary dostępne w pełnym zakresie klas NLGI, zagęszczone kompleksem litowym, z zawartością dwusiarczku molibdenu; zaleca się do stosowania w ciężkich warunkach terenowych, szczególnie w kopalniach, gdzie występują ciężkie warunki pracy i zachodzi narażone na wymywanie wodą.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil Centaur XHP 460 seria

  Mobil Centaur XHP 460 to seria uniwersalnych smarów z zagęszczaczem opartym na sulfonianie wapnia, która zapewnia zrównoważoną kombinację odporności na wymywanie i spryskiwanie wodą, a także doskonałą ochronę przed korozją w bardzo wilgotnym środowisku.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC Polyrex™ seria

  Seria Mobil SHC Polyrex™  to syntetyczne smary polimocznikowe opracowane specjalnie w celu poprawy wydajności urządzeń poprzez rozwiązanie problemów ze skutecznym smarowaniem wysokotemperaturowym zarówno w zastosowaniach przemysłowych. Smary posiadają certyfikat NSF H1.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilith SHC™ seria

  Mobilith SHC™ to seria smarów plastycznych o wyjątkowej jakości zaprojektowanych do szerokiej gamy zastosowań w ekstremalnych temperaturach. Zapewniają zwiększoną ochronę i żywotność łożysk, pracę w szerokim zakresie temperatur oraz możliwość zwiększenia intensywności pracy, wydajności mechanicznej oraz oszczędność energii.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilgear OGL seria

  Mobilgear OGL seria to wysokiej jakości smary o zaawansowanym technologicznie składzie zawierające dodatki typu EP oraz zawiesinę drobnych cząsteczek grafitu zwiększające nośność przenoszonych obciążeń.  Przeznaczone są głównie do smarowania przekładni, zwłaszcza otwartych o niskiej lub średniej prędkości oraz dużym obciążeniu.

  Dowiedz się więcej

Potwierdzenia osiągniętych korzyści

Usługi Mobil Servˢᴹ

Zagadnienia techniczne

Przemysłowe środki smarne według zastosowań

Produkty według zastosowań

Oferujemy wysokiej jakości środki smarne, od olejów syntetycznych po mineralne i doskonałej jakości smary, od olejów hydraulicznych po oleje do sprężarek, oleje i smary do łożysk, itd. Nasze produkty spełniają potrzeby nowoczesnego przemysłu. 

Usługi Mobil Serv

Usługi Mobil Serv℠

Jako eksperci w dziedzinie smarowania od ponad 150 lat, obecnie oferujemy usługi Mobil Serv℠, które zapewniają innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania i pełen zakres usług technicznych związanych ze smarowaniem, takie jak na przykład analiza oleju lub inspekcja silnika.