Rysunek wektorowy mechanika samochodowego naprawiającego samochód w garażu i oleju Mobil 1 stojącego na powierzchni

Serwisowanie samochodu z Mobil™

O co powinieneś zapytać swojego mechanika serwisując samochód z wykorzystaniem produktów Mobil™? Bądź przygotowany i pewny siebie przed kolejną wizytą w warsztacie samochodowym.

Jaki olej silnikowy stosować?

Istnieje wiele różnych olejów, a w wielu modelach samochodów mogą być używane tylko niektóre oleje. Dobrą wiadomością jest to, że wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć wszystkie produkty Mobil, które są właściwe dla Twojego samochodu. Przejdź do naszego narzędzia doboru produktów i wprowadź numer rejestracyjny swojego auta, aby uzyskać pełną listę olejów silnikowych.

Wyniki wyszukiwania możesz wydrukować, wykonać zrzut ekranu lub wysłać na adres e-mail, aby wiedzieć, który olej Mobil zalecany przez twojego mechanika, jest pod względem technicznym odpowiedni dla Twojego samochodu.

A jeszcze lepiej zrobisz, jeżeli oddając samochód do warsztatu przejmiesz inicjatywę i poprosisz mechanika o konkretny olej Mobil!

Rysunek wektorowy cząsteczek oleju syntetycznego

Czy powinienem użyć oleju syntetycznego?

W większości przypadków optymalnym wyborem dla Twojego samochodu jest olej syntetyczny Mobil. Oleje syntetyczne mają wiele zalet w stosunku do konwencjonalnych olejów, w tym wydajność, ochronę przed zużyciem, czystość silnika i możliwość większych oszczędności paliwa. Nasze narzędzie doboru produktów poinformuje Cię, czy dla Twojego samochodu dostępne są syntetyczne produkty Mobil. Zapytaj wcześniej swojego mechanika, czy planuje użyć oleju syntetycznego. Jeśli nie, zapytaj go dlaczego.

Rysunek wektorowy mechanika sprawdzającego olej i filtr oleju Mobil 1

Czy filtr wymaga również wymiany?

Zwykle podczas wymiany oleju zaleca się wymianę filtra oleju. Włożenie nowego filtra zapewni, że wszelkie osady i zanieczyszczenia w filtrze nie dostaną się z powrotem przez silnik. Wymiana filtra jest zwykle stosunkowo tania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów lub chcesz się upewnić, że wymiana filtra zostanie przeprowadzona, zapytaj o to mechanika, kiedy umówisz się na spotkanie lub oddasz samochód do warsztatu.

Rysunek wektorowy klienta kupującego olej Mobil

Kup i zabierz do warsztatu swój własny olej

Jeśli wiesz, jakiego oleju potrzebujesz, i ile oleju potrzebujesz, dlaczego by nie zapolować na najlepszą cenę w okolicy i kupić olej samodzielnie? Sprawdź, który olej jest odpowiedni dla twojego samochodu za pomocą naszego narzędzia doboru produktów, a następnie zabierz go do warsztatu w celu wymiany. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze kupując taniej i pozostanie Ci tylko kwestia zapłaty za serwis w warsztacie.

Jeśli myślisz, żeby tak zrobić, weź pod uwagę dwie kwestie.
 • Olej silnikowy jest sprzedawany detalicznie w butelkach o różnych pojemnościach (zwykle 1, 4 lub 5 litrów). Jeżeli kupujesz olej samodzielnie, możliwe, że będziesz musiał doliczyć koszt jego naddatku. Jeżeli olej zapewnia warsztat, zwykle nie pobiera opłat za naddatek, ponieważ pozostały olej jest zużywany do wymiany w innych samochodach.
 • Przed zakupem warto również upewnić się, czy twój warsztat pozwoli ci przywieźć własny olej.
Rysunek wektorowy licznika samochodów

Jak często wymieniać olej

Twój mechanik mówi, że prawdopodobnie nadszedł moment na wymianę oleju. Czy tak jest naprawdę? Istnieje kilka czynników decydujących o częstotliwości wymiany oleju. Czas od ostatniej zmiany, przebieg, jaki zrobiłeś samochodem od ostatniej zmiany, typ silnika i wcześniej ustalony reżim serwisowy. W skrócie, tutaj z pomocą przyjdzie instrukcja obsługi Twojego samochodu. W oparciu o powyższe zmienne, powinno być w niej dokładnie wskazane, jak często powinieneś zmieniać olej. Niektóre nowsze samochody pilnują tego za Ciebie i zaalarmują Cię, kiedy nadejdzie czas kolejnej wymiany.

Rysunek wektorowy mechanika naprawiającego samochód na windzie

Ile kosztuje wymiana oleju?

Koszt oleju i usługi będzie się nieznacznie różnić między warsztatami oraz w zależności od stosowanego produktu. Jeśli nie jesteś pewien lub obawiasz się potencjalnych kosztów wymiany oleju lub usługi, porozmawiaj z mechanikiem z wyprzedzeniem i poproś o podanie typowej ceny takiej usługi.

 • 2 osoby jadące w stronę słońca

  Oleje silnikowe Mobil 1™

  Nasza zaawansowana oferta syntetycznych olejów silnikowych pomaga zapewnić wyjątkową ochronę silnika przed zużyciem. Nic nie pracuje ciężej dla twojego samochodu.

  Więcej o Mobil 1™
 • Dziecko z tyłu samochodu w słońcu

  Oleje silnikowe Mobil Super™

  Mobil Super™ oferuje szereg olejów syntetycznych, semi-syntetycznych i konwencjonalnych, zapewniających różne poziomy ochrony aby spełnić wymagania związane z różnymi warunkami eksploatacji i jednocześnie sprawiając, że możesz czuć się pewnie podczas jazdy.

  Więcej o Mobil Super™
 • Obraz wycierania oleju silnikowego z prętowego wskaźnika poziomu na szmatkę

  Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego

  Sprawdzanie poziomu oleju silnikowego to szybka i prosta czynność, która w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, który krok po kroku pomoże Ci przeprowadzić kontrolę poziomu oleju silnikowego.

 • Baner przedstawiający produkty Mobil ustawione na półce

  Ile oleju silnikowego potrzebuję?

  Olej silnikowy odgrywa kluczową rolę w dbaniu o silnik i pomaga mu pracować w optymalnych warunkach. Dowiedz się, jaka jest odpowiednia ilość oleju silnikowego do swojego pojazdu, kontroluj i utrzymuj jego odpowiedni poziom.

 • Samochód napełniany olejem Mobil

  Jak wymienić olej

   Regularne wymiany oleju zapewniają optymalną pracę silnika, pomagając w osiągnięciu maksymalnej mocy i zmniejszenia spalania. Skorzystaj z naszego poradnika krok po kroku, aby wymienić olej silnikowy w domowych warunkach.

 • Zdjęcie płynu hamulcowego Mobil1 w garażu

  Jak wymienić płyn hamulcowy

  Płyn hamulcowy odgrywa kluczową rolę w prawidłowym działaniu hamulców, zapewniając bezpieczeństwo na drodze. Nasz przewodnik krok po kroku wyjasni Ci, jak wymienić płyn hamulcowy.