Baner przedstawiający deskę rozdzielczą z kontrolką poziomu oleju silnikowego

Kontrolka oleju silnikowego

Twój silnik jest sercem Twojego pojazdu i często pracuje pod dużym obciążeniem, abyś Ty mógł się przemieszczać. Podczas gdy silnik nie może do Ciebie przemówić, aby powiedzieć Ci, że dzieje się z nim coś złego, może przekazać Ci informację, włączając kontrolkę oleju silnikowego. Gdy na pulpicie zaświeci się kontrolka oleju silnikowego, nie jest to coś, co można zignorować, a jest to sygnał, że doszło do czegoś, co trzeba natychmiast sprawdzić w zakresie silnika lub oleju silnikowego.

Co należy zrobić, gdy zobaczysz zapaloną kontrolkę oleju silnikowego?

Nie należy jeździć z włączoną kontrolką oleju silnikowego, ponieważ stanowi to realne ryzyko uszkodzenia silnika.
Baner krok po kroku dotyczący kontrolki oleju silnikowego
 1. Jeśli podczas jazdy zapali się kontrolka oleju silnikowego, należy zjechać z drogi, gdy tylko będzie to bezpieczne.

 2. Gdy już gdzieś się bezpiecznie zatrzymasz, wyłącz silnik od razu i pozwól mu ostygnąć.

 3. Sprawdź poziom oleju w silniku. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak bezpiecznie sprawdzić olej silnikowy dostępny tutaj.

 4. Jeśli poziom oleju silnikowego jest niski, uzupełnij go odpowiednim olejem silnikowym Mobil. Następnie możesz ponownie włączyć silnik, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, a kontrolka oleju silnikowego wyłączyła się.

 5. Skontaktuj się z mechanikiem, który pomoże w dalszym sprawdzeniu, dlaczego kontrolka oleju silnikowego się zapaliła oraz pomoże w rozwiązaniu problemu.

 6. Ukontrolkaruchom ponownie silnik.

 7. Kontrolka Sprawdź olej silnikowy jest teraz wyłączona.

Olej silnikowy wylewa butelkę

Który olej silnikowy jest odpowiedni dla mojego samochodu?

Utrzymuj odpowiedni poziom oleju silnikowego w silniku, abyś mógł cieszyć się bezpieczną jazdą przez długi czas. Znajdź odpowiedni olej Mobil do swojego silnika.

 • Obraz wycierania oleju silnikowego z prętowego wskaźnika poziomu na szmatkę

  Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego

  Sprawdzanie poziomu oleju silnikowego to szybka i prosta czynność, która w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, który krok po kroku pomoże Ci przeprowadzić kontrolę poziomu oleju silnikowego.

 • Baner przedstawiający produkty Mobil ustawione na półce

  Ile oleju silnikowego potrzebuję?

  Olej silnikowy odgrywa kluczową rolę w dbaniu o silnik i pomaga mu pracować w optymalnych warunkach. Dowiedz się, jaka jest odpowiednia ilość oleju silnikowego do swojego pojazdu, kontroluj i utrzymuj jego odpowiedni poziom.

 • Samochód napełniany olejem Mobil

  Jak wymienić olej

  Regularne wymiany oleju zapewniają optymalną pracę silnika, pomagając w osiągnięciu maksymalnej mocy i zmniejszenia spalania. Skorzystaj z naszego poradnika krok po kroku, aby wymienić olej silnikowy w domowych warunkach.

 • Osoba tankująca samochód benzyną

  Jak zużywać mniej benzyny

  Kilka prostych rad wystarczy, aby znacząco zwiększyć oszczędność paliwa. Postępuj zgodnie z naszymi kluczowymi wskazówkami, a dowiesz się jak to zrobić.

 • 2 osoby jadące w stronę słońca

  Oleje silnikowe Mobil 1™

  Nasza zaawansowana oferta syntetycznych olejów silnikowych pomaga zapewnić wyjątkową ochronę silnika przed zużyciem. Nic nie pracuje ciężej dla twojego samochodu.

  Więcej o Mobil 1™
 • Dziecko z tyłu samochodu w słońcu

  Oleje silnikowe Mobil Super™

  Mobil Super™ oferuje szereg olejów syntetycznych, semi-syntetycznych i konwencjonalnych, zapewniających różne poziomy ochrony aby spełnić wymagania związane z różnymi warunkami eksploatacji i jednocześnie sprawiając, że możesz czuć się pewnie podczas jazdy.

  Więcej o Mobil Super™