Mobil 1™ FS x2 5W-50

Zaawansowany, w pełni syntetyczny olej silnikowy

Mobil 1™ FS x2 5W-50

Zaawansowany syntetyczny olej silnikowy Mobil 1™ FS X2 5W-50 jest wybranym członkiem Mobil 1™, przodującej na świecie marki syntetycznych olejów silnikowych, zapewniających najwyższą wydajność i ochronę.

Mobil 1 FS X2 5W-50 zaprojektowano, aby zapewnić doskonałą, wszechstronną ochronę silników pracujących w trudnych warunkach. Nadaje się do zastosowań o wysokiej wydajności i sportów motorowych, gdzie wymaga się olejów silnikowych o wysokiej lepkości oraz spełnia specyficzne wymagania starszych pojazdów nawet powyżej 100 000 km przebiegu.

Na torze wyścigowym czy przy zwykłej jeździe, Mobil 1 FS X2 5W-50 pomaga zapewnić osiągi i ochronę silnika w ciężkich warunkach, zapewniając wyjątkowe wrażenia z jazdy. Olej Mobil 1 sprawia, że silnik wciąż pracuje jak nowy.

 

Właściwości i zalety

Mobil 1 FS X2 5W-50 łączy w sobie zastrzeżoną mieszankę wysokowydajnych syntetycznych olejów bazowych wzmocnionych precyzyjnie zbilansowanym pakietem dodatków zapewniającym wzmocniony ochronny film olejowy w wysokiej temperaturze, a jednocześnie doskonałą płynność oleju w niższych temperaturach. Jego pełny system dodatków SAPS przyczynia się również do wyjątkowej skuteczności czyszczenia, ochrony silnika przed zużyciem i smarowania i wydłużenia okresu miedzy wymianami y oleju nawet do 20 000 km.

 

• Doskonała ochrona silnika poprzez zapobieganie gromadzeniu się szkodliwych osadów

• Udoskonalona technologia czyszczenia dla samochodów z przebiegiem ponad 100 000 km

• Lepsza ochrona przy zmiennej jakości paliwa*

• Klasa lepkości w niskich temperaturach (SAE 5W) pomaga chronić silnik podczas rozruchu na zimno.

• Klasa lepkości w wysokich temperaturach (SAE 50) przyczynia się do tworzenia mocnego filmu smarnego, do ochrony przed zużyciem i zmniejszenia zużycia oleju i wycieków w silnikach o dużym przebiegu.

• Pomaga zapobiegać przedwczesnemu zapłonowi przy niskich obrotach (LSPI) i zużyciu łańcucha rozrządu w silnikach benzynowych z turbodoładowaniem z bezpośrednim wtryskiem (GTDI).

 

   * Osiągi porównano w standardowych testach branżowych, w których stosuje się paliwa o właściwościach podwyższających odkładanie się osadów.

 

Zastosowania

Mobil 1 FS X2 5W-50 nadaje się do pojazdów najnowszej generacji o dużej mocy z silnikami benzynowymi i Diesla (bez filtra cząstek stałych), turbodoładowanymi lub wolnossącymi, a także do starszych silników benzynowych wymagających olejów silnikowych o wysokiej lepkości spełniających poprzednie standardy API.

 

• Dobrze nadaje się do zastosowań w sportach motorowych i ekstremalnych warunkach jazdy (wysokie temperatury i obciążenia, holowanie samochodu…).

• Mobil 1 FS X2 5W-50 przyczynia się także do zapewnienia dodatkowej ochrony, której mogą wymagać pojazdy starsze i o większym przebiegu (> 100 000 km).

 

Klasę lepkości i specyfikację oraz częstotliwość wymiany oleju zalecane dla tego konkretnego pojazdu należy zawsze sprawdzać w jego instrukcji obsługi.

 

Specyfikacje i dopuszczenia 

Produkt posiada następujące aprobaty:

MB-Approval 229.3

Porsche A40

 

Produkt ten jest rekomendowany do stosowania tam, gdzie wymaga się:

API CF

FIAT 9.55535-M2

 

Produkt spełnia lub przewyższa wymagania następujących specyfikacji:

API SJ

API SL

API SM

API SN

API SN PLUS

API SP

ACEA A3/B3

ACEA A3/B4-16

Lexus LFA Service Fill

 

Właściwości fizykochemiczne i specyfikacje

Właściwości fizykochemiczne

 

Klasa lepkości

SAE 5W-50

Lepkość kinematyczna w 100°C, [mm2/s], ASTM D445

18,6

Lepkość kinematyczna w 40°C, [mm2/s], ASTM D445

112

Wskaźnik lepkości, ASTM D2270

185

Lepkość HTHS w 150ºC1x10(6) sek(-1), [mPa.s],, ASTM D 4683

4,3

Temperatura płynięcia, [°C], ASTM D97

-39

Temperatura zapłonu w tyglu otwartym, Cleveland Open Cup, [°C], ASTM D92

225

Liczba zasadowa TBN, [mgKOH/g], ASTM D2896

13

Gęstość w 15.6°C, [g/ml], ASTM D4052

0,841

 

Zdrowie i bezpieczeństwo

Wszystkie informacje dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska znajdują się w Karcie Charakterystyki Produktu (MSDS), która jest dostępna na stronie internetowej: www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx