porsche driving down street

Porsche Mobil 1™ Supercup

Na początku sezonu 2007 Mobil 1 został sponsorem tytularnym Porsche Mobil 1 Super Cup – najbardziej prestiżowych i najszybszych monomarkowych mistrzostw rajdowych na świecie. Nie czujemy się jedynie dostawcą produktów, lecz ważnym ogniwem samochodów. Zapewnia nam to wyjątkową możliwość korzystania ze zdobytej wiedzy w procesie opracowywania rozwiązań tworzonych z myślą o pojazdach poruszających się po drogach.

Silnik Porsche Supercup
Porsche 911 GT3 Cup 485 KM

Masa
1200 kg (2646 funtów)

Samochód wyścigowy: Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup to zwrotny samochód wyścigowy o mocy 485 KM, blisko związany z cywilną wersją Porsche 911. Stanowi on platformę do bezpośredniego testowania produktów Mobil 1 przeznaczonych na tor oraz do optymalizacji tych produktów, aby jeszcze bardziej poprawić ich efektywność na drodze. Wiedza i doświadczenie, które zdobywamy, mając do czynienia z najszybszymi samochodami sportowymi, przechodzą bezpośrednio na produkty drogowe.

Zespół wyścigowy

Dla zespołów występujących w pucharze Porsche Mobil 1 Supercup niezwykle istotną rolę odgrywają stała jakość i niezawodność wszystkich elementów samochodu. Wyścigi Porsche Supercup odbywają się w każdych warunkach pogodowych na całym świecie. Na Bliskim Wschodzie może być bardzo gorąco, a na torze Nurburgring w Niemczech może panować mróz, lecz Mobil 1 zawsze gwarantuje niezawodność i zapewnia najwyższą wydajność podczas każdego wyścigu. Poza wyścigami Porsche Mobil 1 Supercup produkty Mobil 1 są stosowane podczas 20 innych serii wyścigów na całym świecie – od Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Chin po Brazylię, Stany Zjednoczone i wiele krajów Europy.

zespół wyścigowy

Silnik Porsche Supercup
485 KM Porsche 911 GT3 Cup

Technologia Mobil 1

Porsche Mobil 1 Supercup to idealne środowisko dla inżynierów Mobil 1 do opracowywania zaawansowanych olejów silnikowych. Zdobytą wiedzę możemy później wykorzystać w tworzeniu produktów przeznaczonych do „jazdy drogowej”. Oznacza to, ze nasze doświadczenie z toru wyścigowego przekłada się bezpośrednio na naszą pracę na produktami, wykorzystywanymi w pojazdach poruszających się po drogach.

Bruce Crawley
ExxonMobil Motorsport Technology Manager
(menedżer ds. technologii sportów motorowych)

Tworzymy olej Mobil 1 racing w tym samym laboratorium, w którym powstają nasze produkty komercyjne (handlowe), a nasi pracownicy biorą udział w obu programach. Niektóre komponenty najpierw testowaliśmy podczas wyścigów, a następnie dodaliśmy je do komercyjnych wersji Mobil 1. Sporty motorowe pozwalają nam na pokonywanie kolejnych barier.

 • old-truck

  Długa historia osiągnięć w sportach

  Olej silnikowy Mobil 1™ został wprowadzony na rynek ponad czterdzieści lat temu jako pierwszy dostępny na świecie w pełni syntetyczny olej silnikowy. Nadal pozostaje wiodącą na świecie marką syntetycznych olejów silnikowych.

  Dowiedz się więcej
 • oil being poured from bottle

  Technologia w każdym opakowaniu

  Obejrzyj filmy i przeczytaj, w jaki sposób nasi doświadczeni inżynierowie opracowują syntetyczne oleje silnikowe i środki smarne wysokiej jakości, wykorzystując najnowocześniejszą technologię ExxonMobil.

  Dowiedz się więcej
 • racing-car-driving-on-track

  Aston Martin Red Bull Racing

  ExxonMobil zapewnia partnerstwo technologiczne, doskonałej jakości oleje Mobil 1™, paliwa Esso Synergy Racing oraz wsparcie techniczne zespołowi Aston Martin Red Bull Racing.

  Dowiedz się więcej
 • mobil1-grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1™ pokazuje najbardziej ekscytujące sporty motorowe w telewizji i internecie.

  Dowiedz się więcej
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ oleje silnikowe

  Mobil 1, oleje silnikowe dostępne na całym świecie, spełniają najnowsze światowe standardy branży olejów silnikowych i producentów samochodowych.
  Dobierz odpowiedni olej Mobil 1™ do silnika swojego pojazdu.

  Dowiedz się więcej
 • Esso Station

  Gdzie kupić

  Produkty Mobil™ dostępne są w sprzedaży w wielu miejscach. Poznaj niektóre z podanych poniżej.

  Dowiedz się więcej