Seria Mobil SHC™ 600 – syntetyczne środki smarne do układów obiegowych i przekładni

Oleje obiegowe i przekładniowe serii Mobil SHC™ 600 zostały opracowane z myślą o zapewnieniu doskonałej ochrony i wydłużeniu okresu eksploatacji sprzętu w kluczowych urządzeniach przemysłowych, takich jak przekładnie pracujące pod dużym obciążeniem i w ekstremalnych temperaturach.

Opracowana na bazie syntetycznych olejów seria Mobil SHC 600 zapewnia zmniejszenie zużycia energii do 3,6%* w porównaniu z konwencjonalnymi mineralnymi olejami przekładniowymi oraz pozwala osiągnąć dług okres trwałości oleju, co może przyczynić się do zmniejszenia ogólnych kosztów eksploatacji.

* Efektywność energetyczna odnosi się wyłącznie do osiągów olejów w porównaniu z konwencjonalnymi (mineralnymi) olejami referencyjnymi o tej samej lepkości w zastosowaniach przekładniowych. Zastosowana technologia pozwala na wzrost sprawności nawet o 3,6% w porównaniu z Mobilgear 600 XP 460 podczas testów w przekładni ślimakowej w kontrolowanych warunkach. Poprawa sprawności zależy od warunków pracy i zastosowania.

Dowiedz się, który produkt serii Mobil SHC 600 jest odpowiedni dla Ciebie

Seria Mobil SHC 600 jest uznawana przez najlepszych producentów, którzy zalecają lub potwierdzają możliwość jej stosowania w swoich urządzeniach.
 
Aby dowiedzieć się, który produkt jest zalecany dla Twoich maszyn, przejrzyj tę listę światowych producentów sprzętu.

Dowiedz się, jak użytkownicy oceniają produkty Mobil

 • Nasz klient skarżył się na zjawisko micropittingu w przekładniach wirówek do mleka i krótkie okresy pomiędzy wymianami oleju – zaledwie 900 godzin przy użyciu mineralnego oleju przekładniowego. Po zmianie oleju na Mobil SHC™ 632 zespół utrzymania ruchu odnotował znaczne ograniczenie zużycia i mniej nieplanowanych konserwacji, a okres pomiędzy wymianami oleju wyniósł ponad 4000 godzin. Dzięki temu uzyskano roczne oszczędności w wysokości 3500 euro.

  Zastosowanie – wirówki do mleka, Francja
 • Nasz klient ma cztery przekładnie obsługujące linie doprowadzania złomu w swoim piecu do wytapiania staliwa. Olej Mobil SHC 629 był rekomendowany jako zamiennik obecnego środka smarnego. W połączeniu z szeregiem usług technicznych we wszystkich czterech przekładniach zmieniono olej na Mobil (4200 litrów).

  Hutnictwo, Włochy
 • Kontrola termograficzna w zakładzie produkcji tektury falistej wykazała, że niektóre przekładnie smarowane mineralnym olejem przekładniowym pracowały w temperaturze 96°C. Okresy pomiędzy wymianami oleju wynosiły zaledwie rok. Klient zmienił olej na Mobil SHC™ 630, który pomógł obniżyć temperaturę o 12°C i wydłużył okresy pomiędzy wymianami oleju nawet sześciokrotnie.

  Przekładnia, branża opakowań z tektury falistej, Francja
Mobil SHC 600 Series

  Dowiedz się, jak użycie syntetycznych środków smarnych może pomóc Ci lepiej wykorzystać możliwości przekładni.


  Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj filmy na temat korzyści płynących ze stosowania syntetycznych środków smarnych.

  Przejdź na serię Mobil SHC 600