Rozwiązania i usługi dla przemysłu maszynowego

Przemysłu maszynowy

Spraw, by Twoje urządzenia pracowały jak w zegarku


Bez względu na to, czy zakład produkuje proste czy skomplikowane produkty, precyzyjne wykonanie, trwałość urządzeń oraz ich bezawaryjność mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wydajności - a tym samym dla rentowności zakładu. Po wielu dekadach doświadczenia w tworzeniu rozwiązań  posiadamy sprawdzone środki smarne i wiedzę fachową, które pomogą na każdym etapie produkcji. Nasz zespół inżynierów pozostaje niezmiennie do dyspozycji klientów – pomagając w skonfigurowaniu optymalnego rozwiązania, począwszy od analizy potrzeb, po przygotowanie i wdrożenie. 

Przemysłowe środki smarne Mobil™ - w tym oleje obróbkowe mieszalne i nie mieszalne z wodą – są opracowane z myślą o ich kompatybilności z pozostałymi olejami do obrabiarek i systemów hydraulicznych eliminując problem wzajemniego zanieczyszczenia. Nasze wysokiej jakości środki smarne są zaprojektowane tak, aby minimalizować wpływ zanieczyszczenia krzyżowego. 

Dodatkowo oprócz doskonałej jakości produktów oferujemy szereg usług technicznych, które pomagają utrzymać najwyższą wydajność parku maszynowego, jednocześnie wydłużając ich żywotność i okres eksploatacji oleju, redukując  przestoje i obniżając koszty operacyjne. 

Produkty

Układy hydrauliczne

 • Mobil SHC™ 500 seria

  Mobil SHC™ 500 to seria olejów hydraulicznych o wyjątkowo wysokiej jakości, szerokim zakresie temperatur stosowania i stabilnej wytrzymałości na ścinanie, oraz o kontrolowanych właściwościach pompowalności w niskich temperaturach i maksymalnej ochronie przed zużyciem wysokociśnieniowych pomp łopatkowych, tłokowych i zębatych.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 10 Excel seria

  Seria DTE 10 Excel™ to wysokiej jakości oleje hydrauliczne o właściwościach przeciwzużyciowych, przeznaczone w szczególności do wysokociśnieniowych systemów hydraulicznych wykorzystywanych w nowoczesnym sprzęcie przemysłowym i transportowym; przyczyniają się do poprawy wydajności oraz pomagają zmniejszyć zużycie energii.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 20 Ultra seria

  Oleje serii Mobil DTE™ 20 Ultra to wysokiej jakości oleje hydrauliczne o właściwościach przeciwzużyciowych i wydłużonej trwałości eksploatacyjnej. To połączenie   wysokojakościowych olejów bazowych i specjalnych dodatków uszlachetniających, z myślą o zastosowaniu w szerokim zakresie aplikacji.

  Dowiedz się więcej
 • Nuto™ H seria

  Nuto™ H seria to oleje przeznaczone do układów hydraulicznych w stacjonarnych urządzeniach przemysłowych i samojezdnych maszynach pracujących w różnych warunkach eksploatacyjnych, które wymagają stosowania olejów z dodatkami przeciwzużyciowymi.

  Dowiedz się więcej

Oleje przekładniowe i łożyskowe

 • Mobil SHC™ Gear seria

  Mobil SHC™ Gear to seria syntetycznych olejów przekładniowych, które zalecane są do zamkniętych przekładni przemysłowych o zębach stalowych o różnej geometrii styku - przekładni z kołami zębatymi prostymi, śrubowymi i stożkowymi oraz w mechanizmach podatnych na mikrowżery (micro pitting): w wysoko obciążonych skrzyniach biegów z hartowanymi powierzchniowo zębami przekładni.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ 600 seria

  Mobil SHC™ 600 to seria doskonałej jakości olejów przekładniowych i łożyskowych zapewniające doskonałą ochronę urządzeń, trwałości oleju i bezawaryjną pracę, co przyczynia się do zwiększenia produktywności zakładu. Oleje doskonale sprawdzają się w wielu różnych urządzeniach, m.in. przy rozwiązywaniu problemów z wysokimi temperaturami.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilgear™ 600 XP seria

  Mobilgear 600 XP to seria mineralnych olejów przekładniowych o najwyższej jakości i wyjątkowych właściwościach przeciwzatarciowych, wysokiej nośności, przeznaczone do stosowania we wszystkich rodzajach przekładni zamkniętych z układami smarowania obiegowego lub rozbryzgowego.

  Dowiedz się więcej

Oleje do obróbki metali mieszalne i niemieszalne z wodą oraz oleje do prowadnic ślizgowych, oleje wrzecionowe

 • Mobilmet 420 seria

  Seria produktów Mobilmet™ 420 to wysokiej jakości oleje do średnio obciążonej obróbki skrawaniem; nie działają korodująco na miedź. Są odporne na pienienie nawet w warunkach wzmożonego rozprysku, co pozwala na zapewnienie doskonałych warunków pracy układu smarowania obrabiarki.

 • Mobilmet 440 seria

  Mobilmet™ 440 to seria wysokiej jakości wielozadaniowych olejów obróbkowych. Mają zastosowanie w średnio- i wysoko obciążonych operacjach skrawania oraz jako oleje smarne do obrabiarek i oleje hydrauliczne w niektórych systemach hydraulicznych, eliminując w ten sposób problem wzajemnego zanieczyszczania płynu chłodząco-smarującego i oleju smarnego.

 • Mobilmet 760 seria

  Seria Mobilmet™ 760  to wysokiej jakości oleje obróbkowe  niemieszalne z wodą. Przeznaczone do wysoko obciążonych procesów skrawania, szczególnie stali trudnej do obróbki. Posiadają właściwości pozwalające uzyskać idealną gładkość powierzchni oraz wydłużoną żywotność narzędzi.

 • Mobil Vactra Oil™ seria

  Seria Mobil Vactra™ Oil to wysokiej jakości oleje do prowadnic ślizgowych zaprojektowane specjalnie, aby spełniały wymagania precyzyjnych obrabiarek co do dokładności oddzielania od chłodziw obróbkowych na bazie wody.

 • Mobil Velocite Oil No seria

  Mobil Velocite™ Oil No to seria olejów o najwyższej jakości przeznaczone głównie do smarowania pracujących przy wysokich prędkościach wrzecion w maszynach narzędziowych oraz wykorzystywane w niektórych systemach hydraulicznych, systemach obiegowych oraz smarownicach nawilżania olejem.

Sprzeżarki powietrza

 • Mobil SHC™ Rarus seria

  Mobil SHC™ Rarus to seria najwyższej jakości olejów do sprężarek powietrza do smarowania sprężarek śrubowych i łopatkowych pracujących w trudnych warunkach, tj. praca przy wysokich końcowych temperaturach sprężania lub tam, gdzie pożądane są wydłużone okresy pomiędzy wymianami oleju.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ Rarus 1020 seria

  Mobil Rarus SHC™ 1020 to seria wysokiej jakości olejów do sprężarek powietrza. Zapewniają wyśmienitą ochronę przeciwzużyciową oraz wyjątkową odporność na utlenianie i degradację termiczną, znacznie przewyższającą oleje mineralne.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil Rarus 800 seria

  Oleje Mobil Rarus™ 800 to seria najwyższej jakości olejów przeznaczonych głównie do smarowania wysoko obciążonych, tłokowych sprężarek powietrza. Eliminują tworzenie się osadów i wpływają pozytywnie zarówno na niezawodność jak i bezpieczeństwo eksploatacji.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil Rarus™ 400 seria

  Mobil Rarus™ 400 to seria wysokiej jakości bezpopiołowych olejów do sprężarek powietrza, w tym do układów sprężarek śrubowych z przekładnią i łożyskami oraz do sprężarek tłokowych. Zaprojektowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania głównych producentów sprzętu.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC Cibus seria

  Oleje z serii Mobil SHC Cibus można stosować jako oleje hydrauliczne, przekładniowe, łożyskowe i obiegowe we wszystkich obszarach zakładu przetwórstwa spożywczego i mogą być włączone jako część planu HACCP. Spełniają wymagania jakościowe wielu producentów maszyn stosujących różne materiały konstrukcyjne, co umożliwia ich skuteczne smarowanie przy użyciu produktów z jednej serii.

  Dowiedz się więcej

Smary

 • Mobil SHC Polyrex™

  Seria Mobil SHC Polyrex™  to syntetyczne smary polimocznikowe opracowane specjalnie w celu poprawy wydajności urządzeń poprzez rozwiązanie problemów ze skutecznym smarowaniem wysokotemperaturowym zarówno w zastosowaniach przemysłowych. Smary posiadają certyfikat NSF H1.

  Dowiedz się więcej
 • Mobilith SHC™ seria

  Mobilith SHC™ to seria smarów plastycznych o wyjątkowej jakości zaprojektowanych do szerokiej gamy zastosowań w ekstremalnych temperaturach. Zapewniają zwiększoną ochronę i żywotność łożysk, pracę w szerokim zakresie temperatur oraz możliwość zwiększenia intensywności pracy, wydajności mechanicznej oraz oszczędność energii.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil Polyrex™ EM seria

  Smary Mobil Polyrex™ EM to seria przeznaczona do zastosowania w łożyskach silników elektrycznych. Zaawansowany chemicznie skład zagęszczacza oraz opracowane przez firmę metody produkcji zapewniają lepsze funkcjonowanie łożysk i wydłużają okres eksploatacji silników elektrycznych.

  Dowiedz się więcej

Potwierdzenia osiągniętych korzyści

Usługi Mobil Servˢᴹ

Zagadnienia techniczne

Przemysłowe środki smarne według zastosowań

Produkty według zastosowań

Oferujemy wysokiej jakości środki smarne, od olejów syntetycznych po mineralne i doskonałej jakości smary, od olejów hydraulicznych po oleje do sprężarek, oleje i smary do łożysk, itd. Nasze produkty spełniają potrzeby nowoczesnego przemysłu.

Usługi Mobil Serv

Usługi Mobil Serv℠

Jako eksperci w dziedzinie smarowania od ponad 150 lat, obecnie oferujemy usługi Mobil Serv℠, które zapewniają innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania i pełen zakres usług technicznych związanych ze smarowaniem, takie jak na przykład analiza oleju lub inspekcja silnika.