turbines

Wytwarzanie energii-turbiny wiatrowe

Uwolnij maksymalne moce produkcyjne turbin gazowych i parowych 


Przemysłowe środki smarne Mobil™ pomagają zwiększyć wydajność turbin, a tym samym produktywność zakładów wytwarzyjących energię. Nasze wysokiej jakości  syntetyczne środki smarne w połączeniu z ponad 100-letnim doświadczeniem i wiedzą w dziedzinie smarowania pomogą maksymalnie wykorzystać możliwości maszyn i urządzeń. Przemysłowe środki smarne Mobil™ zostały zaprojektowane nie tylko do obsługi turbin, ale także w celu osiągnięcia ich maksymalnej mocy.  

Jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę środków smarnych opracowanych specjalnie w celu zaspokojenia najbardziej krytycznych potrzeb elektrowni. Od olejów turbinowych zaprojektowanych z myślą o nieprzerwanej pracy i długiej żywotności, po syntetyczne oleje i smary przeznaczone do stosowania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Przemysłowe produkty Mobil przyczyniają się do utrzymania optymalnego funkcjonowania urządzeń i systemów. 

Na przykład oleje turbinowe Mobil DTE™ 700 spełniają lub przekraczają 17 specyfikacji branżowych i producentów turbin gazowych i parowych. Mobil DTE 932 GT jest przeznaczony do smarowania łożysk i utrzymywania w czystości serwozaworów hydraulicznych. Oleje serii Mobil SHC™ 800 zapewniają najwyższą trwałość i odporność na wysokie temperatury. 

Możemy również przedstawić zalecenia dotyczące produktów, a nasza usługa rozruchu turbin Mobil Serv Commission może pomóc w przygotowaniu układu smarowania turbiny i oleju turbinowego do szybkiego uruchomienia i niezawodnej pracy po remoncie lub nowej instalacji.

Produkty

 • Mobil SHC™ 800 Ultra seria

  Serii Mobil SHC™ 800 Ultra o oleje do najbardziej obciążonych turbin gazowych o nominalnej żywotności TOST rzędu 10.000 godzin. Zalecane do smarowania lądowych turbin gazowych, szczególnie o mocy poniżej 3000 KM, stosowanych jako rezerwowe zespoły napędowe oraz w niektórych systemach cyklu łączonego (gaz/para).

  Dowiedz się więcej
 • Mobil SHC™ 800 seria

  Serii Mobil SHC™ 800 to oleje do najbardziej obciążonych turbin gazowych o nominalnej żywotności TOST rzędu 10.000 godzin. Zalecane do smarowania lądowych turbin gazowych, szczególnie o mocy poniżej 3000 KM, stosowanych jako rezerwowe zespoły napędowe oraz w niektórych systemach cyklu łączonego (gaz/para).

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 800 seria

  Mobil DTE™ 832 i 846 to najwyższej jakości oleje turbinowe przeznaczone do stosowania w turbinach parowych, gazowych, jak również w układzie kombinowanym (CCGT), w najtrudniejszych warunkach pracy.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 700 seria

  Mobil DTE™ 700 to seria bezcynkowych olejów turbinowych przeznaczonych w szczególności do smarowania turbin parowych. Spełniają specyfikacje producentów turbin i wymagania norm branżowych.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ 732 M

  Mobil DTE™ 732 M2 to wysokiej jakości olej turbinowy do stosowania w bezprzekładniowych, jednowałowych turbinach gazowych i parowych produkcji Mitsubishi Heavy Industry (MHI), przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach oraz w wielowałowych turbinach gazowych, w tym turbinach wyposażonych w łożyska PEEK.

  Dowiedz się więcej
 • Mobil DTE™ Oil Named seria

  Mobil DTE™ Oil Named to obiegowe środki smarne przeznaczone do stosowania w turbozespołach parowych i wodnych oraz innych systemach, gdzie wymaga się długiej trwałości środków smarnych.

  Dowiedz się więcej
Gas turbine banners

Usługi Mobil Servˢᴹ

Zagadnienia techniczne

Produkty według zastosowań

Oferujemy wysokiej jakości środki smarne, od olejów syntetycznych po mineralne i doskonałej jakości smary, od olejów hydraulicznych po oleje do sprężarek, oleje i smary do łożysk, itd. Nasze produkty spełniają potrzeby nowoczesnego przemysłu.

mobil serv

Usługi Mobil Servˢᴹ

Jako eksperci w dziedzinie smarowania od ponad 150 lat, obecnie oferujemy usługi Mobil Servˢᴹ, które zapewniają innowacyjne, najnowocześniejsze rozwiązania i pełen zakres usług technicznych związanych ze smarowaniem, takie jak na przykład analiza oleju lub inspekcja silnika.