blue gold science

Technologia w każdym opakowaniu

ExxonMobil™ prowadzi oddzielną firmę, która zajmuje się badaniami. ExxonMobil Research and Engineering Company (EMRE) nieustannie wyznacza nowe granice w zakresie badań nad paliwami i środkami smarnymi w celu wdrażania innowacji. Naszym celem jest zapewnienie ciągłej ochrony i podnoszenie osiągów samochodów oraz wydajności urządzeń naszych klientów.

W najnowocześniejszych obiektach w Clinton (Iowa, USA) nasi najlepsi inżynierowie i specjaliści pracują w laboratoriach badawczo-rozwojowych nad opracowaniem nowych produktów i nieustannym udoskonaleniem oraz poprawą wyników produktów firmy ExxonMobil. Nasi chemicy i inżynierzy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt oraz technologie testowania pojazdów w celu lepszego zrozumienia rzeczywistych warunków panujących podczas jazdy. Przeprowadzają eksperymenty, w wyniku których odkrywane są nowe materiały i produkty. Dla naszego zespołu ważne są:

 • Dążenie do technologicznych innowacji
 • Koncentracja na jakości i integralności produktu
 • Działania na rzecz pomocy w rozwiązywaniu ogólnoświatowych wyzwań w dziedzinie energii przy wykorzystaniu produktów komercyjnych
 • Jak najwyższe osiągi motoryzacyjne

Liczy się doświadczenie

Nasz sukces w zakresie tworzenia sprawdzających się formulacji środków smarnych na ogólnoświatowym rynku w pewnym stopniu zawdzięczamy temu, że nasze produkty mają okazje stawiać czoła najtrudniejszym warunkom panującym na naszej planecie. Już od lat opracowujemy paliwa i środki smarne dla załóg sportów motorowych z całego świata, w tym zespołów Formuły 1. Zapewnia nam to wymagające pole do testów, którego potrzebujemy, aby wprowadzać przełomowe innowacje.

Wiodąca pozycja w technologii syntetycznych środków smarnych

Nasze zaawansowane formulacje syntetyczne świadczą o doświadczeniu w opracowywaniu oryginalnych, najnowocześniejszych środków smarnych do silników samochodów osobowych oraz do szerokiego zakresu aplikacji użytkowych i przemysłowych. W związku z tym, że technologie silników i samochodów ewoluują i rozwijają się, nasze zespoły badawczo-rozwojowe aktywnie uczestniczą w tych procesach – tworząc i ulepszając nasze syntetyczne środki smarne w celu dostarczania w pełni zrównoważonych produktów zapewniających wyjątkową ochronę i doskonałe osiągi silnika.

Inicjatywy ExxonMobil w zakresie działań badawczo-rozwojowych są szerokie i dalekosiężne. Działamy na rzecz ogólnoświatowego rynku, oferując paliwa i środki smarne, które są stosowane w: samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, maszynach roboczych, budowlanych i górniczych, jednostkach morskich, branży energetycznej, urządzeniach produkcyjnych, leśnictwie, przemyśle przetwórczym i metalurgicznym oraz lotnictwie i kosmonautyce.

Zmiana na lepsze z Mobil™

Nasze ciągłe zaangażowanie w opracowywanie i udoskonalenie produktów to tylko jedna z zalet, która wyróżnia oleje silnikowe Mobil od produktów innych producentów. Historia olejów Mobil jeszcze się nie skończyła.

 • old-truck

  Długa historia osiągnięć w sportach

  Olej silnikowy Mobil 1™ został wprowadzony na rynek ponad czterdzieści lat temu jako pierwszy dostępny na świecie w pełni syntetyczny olej silnikowy. Nadal pozostaje wiodącą na świecie marką syntetycznych olejów silnikowych.

  Dowiedz się więcej
 • racing-car-driving-on-track

  Aston Martin Red Bull Racing

  ExxonMobil zapewnia partnerstwo technologiczne, doskonałej jakości oleje Mobil 1™, paliwa Esso Synergy Racing oraz wsparcie techniczne zespołowi Aston Martin Red Bull Racing.

  Dowiedz się więcej
 • porche racing 911

  Porsche Mobil 1™ Supercup

  Mobil 1™ jest sponsorem wyścigów Porsche Mobil 1 Supercup, najszybszych i najbardziej prestiżowych mistrzostw jednej marki.

  Dowiedz się więcej
 • mobil1-grid

  Mobil 1™ The Grid

  Mobil 1™ pokazuje najbardziej ekscytujące sporty motorowe w telewizji i internecie.

  Dowiedz się więcej
 • mobil-1-one-litre

  Mobil 1™ oleje silnikowe

  Mobil 1, oleje silnikowe dostępne na całym świecie, spełniają najnowsze światowe standardy branży olejów silnikowych i producentów samochodowych.
  Dobierz odpowiedni olej Mobil 1™ do silnika swojego pojazdu.

  Dowiedz się więcej
 • Esso Station

  Gdzie kupić

  Produkty Mobil™ dostępne są w sprzedaży w wielu miejscach. Poznaj niektóre z podanych poniżej.

  Dowiedz się więcej