conditions meter

Mobil 1™ sprawdza się w ekstremalnych warunkach

Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybkie dotarcie oleju do jego poszczególnych części. Niska temperatura może spowolnić przepływ oleju, a nawet go zatrzymać. Co może mieć szkodliwy wpływ na silnik. Właśnie dlatego wybór właściwego oleju silnikowego ma tak duże znaczenie.

Syntetyczny olej silnikowy Mobil 1 zachowuje płynność nawet w temperaturze - 40°C, dzięki czemu samochód ma zapewnione odpowiednie smarowanie już od pierwszych chwil po jego uruchomieniu.

Zaawansowana technologia oleju silnikowego Mobil 1 to połączenie zastrzeżonych olejów bazowych z odpowiednio dobranym zestawem dodatków uszlachetniających, które zapewniają doskonale działanie i ochronę w czterech obszarach: niskie i wysokie temperatury, zużycie oraz osady.

 • Orange liquid beaker experiment

  W jaki sposób Mobil Super pomaga chronić silnik?

  Jeśli chodzi o ochronę, skład chemiczny produktu w opakowaniu ma bardzo duże znaczenie.

  Dowiedz się więcej
 • Road light smudges

  Gwarancja Mobil 1™ na silnik

  Stosowanie Mobil 1™ podczas kolejnych przeglądów serwisowych pojazdu, zapewnia bezawaryjną pracę silnika.

  Dowiedz się więcej
 • Oil splash

  Zaawansowane technologicznie rozwiązania

  Zaawansowany i w pełni syntetyczny olej Mobil 1™ zmienia się na poziomie molekularnym, aby zapewnić wyjątkową wydajność silnika.

  Dowiedz się więcej
 • Engine start stop button

  Mobil 1™ dla nowoczesnych silników

  Silnik to zaawansowana, kompleksowa maszyna pełna ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i pod różnorodnymi obciążeniami. Wybrany olej musi poradzić sobie w tych warunkach pracy i chronić silnik przed zużyciem, korozją oraz gromadzeniem się zanieczyszczeń i osadów.

  Dowiedz się więcej
 • Car side hybrid caption

  Pojazdów hybrydowych

  Dowiedz się więcej o różnych rodzajach paliwooszczędnych pojazdów hybrydowych oraz o ochronie, jaką zapewnia im olej silnikowy Mobil 1™.

  Dowiedz się więcej
 • Highway aerial view

  Systemów start-stop

  Dowiedz się, jak działają systemy start-stop i zobacz wyniki oleju silnikowego Mobil 1™ w ekstremalnych testach pojazdów wyposażonych w system start-stop.

  Dowiedz się więcej
 • Turbo meter

  Turbosprężarka a sprężarka mechaniczna

  W nowoczesnych silnikach stosowane są zarówno turbosprężarki, jak i sprężarki mechaniczne, jednak nie są one równorzędne pod względem dostarczanej energii i wydajności w zakresie zużycia paliwa.

  Dowiedz się więcej