Orange liquid beaker experiment

W jaki sposób Mobil Super pomaga chronić silnik?

Mobil Super jest ekspertem w zabezpieczeniu silnika przed zużyciem. Doskonale wie co dzieje się w silniku, jak pracuje, co wpływa na jego zużycie i co można zrobić, aby temu zapobiec i chronić Twój silnik.

Pozwólmy mu działać, niech zajmie się Twoim samochodem – jest ekspertem i doskonale wie, jak się tym zająć.

Im większa temperatura w silniku, tym lepiej Mobil Super go chroni.

Silniki obecnych samochodów róźnią się od silników sprzed lat. Obecnie pojazdy pokonuje zdecydowanie dłuższe dystanse z wyższą prędkością, a temperatury panujące w silnikach są zdecydowanie wyższe. Często zdarza się, że temperatury silników sięgają 200ºF (ponad 93 ºC). Co oznacza nie tylko wyższe osiągi, ale również wyższe obciążenie.

Im wyższe obciążenie silnika tym większa możliwość jego uszkodzenia. Na szczęście Mobil Super, olej silnikowy opracowany z wykorzystaniem "cząsteczek przeciwzużyciowych aktywowanych w wysokich temperaturach", doskonale sprawdza się i chroni silnik przed zużyciem. Im bardziej silnik się nagrzewa, tym Mobil Super chroni go lepiej. Chroni przed uszkodzeniami i zużyciem wywołanym przez wysokie temperatury, zapewniając mu długie, sprawne i dobrze chronione życie - doskonałe działanie.

 • Road light smudges

  Gwarancja Mobil 1™ na silnik

  Stosowanie Mobil 1™ podczas kolejnych przeglądów serwisowych pojazdu, zapewnia bezawaryjną pracę silnika.

  Dowiedz się więcej
 • Oil splash

  Zaawansowane technologicznie rozwiązania

  Zaawansowany i w pełni syntetyczny olej Mobil 1™ zmienia się na poziomie molekularnym, aby zapewnić wyjątkową wydajność silnika.

  Dowiedz się więcej
 • Engine start stop button

  Mobil 1™ dla nowoczesnych silników

  Silnik to zaawansowana, kompleksowa maszyna pełna ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i pod różnorodnymi obciążeniami. Wybrany olej musi poradzić sobie w tych warunkach pracy i chronić silnik przed zużyciem, korozją oraz gromadzeniem się zanieczyszczeń i osadów.

  Dowiedz się więcej
 • Car side hybrid caption

  Pojazdów hybrydowych

  Dowiedz się więcej o różnych rodzajach paliwooszczędnych pojazdów hybrydowych oraz o ochronie, jaką zapewnia im olej silnikowy Mobil 1™.

  Dowiedz się więcej
 • Highway aerial view

  Systemów start-stop

  Dowiedz się, jak działają systemy start-stop i zobacz wyniki oleju silnikowego Mobil 1™ w ekstremalnych testach pojazdów wyposażonych w system start-stop.

  Dowiedz się więcej
 • Turbo meter

  Turbosprężarka a sprężarka mechaniczna

  W nowoczesnych silnikach stosowane są zarówno turbosprężarki, jak i sprężarki mechaniczne, jednak nie są one równorzędne pod względem dostarczanej energii i wydajności w zakresie zużycia paliwa.

  Dowiedz się więcej
 • conditions meter

  Mobil 1™ zapewnia nadzwyczajne osiągi nawet w ekstremalnych warunkach

  Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybki przepływ oleju do jego poszczególnych części.

  Dowiedz się więcej