front car headlight in snow

Jazda zimą

W okresie zimowym zawsze miej przy sobie butelkę oleju silnikowego

Gdy zbliżają się święta, wielu kierowców wybiera się w dalsze niż zwykle podróże. Przed dłuższą podróżą zawsze warto przeprowadzić podstawowe czynności obsługowe, takie jak kontrola poziomu oleju silnikowego i płynu do spryskiwaczy. W regionach o szczególnie chłodnym klimacie zalecane jest stosowanie w samochodzie oleju syntetycznego. Syntetyczny olej zachowuje efektywność działania nawet w niskich temperaturach.

Pomimo niesprzyjającej aury, jaką często niesie ze sobą zima, wiele rodzin decyduje się na wyjazdy daleko od domu. Ważne jest, aby przed taką podróżą odpowiednio przygotować pojazd, czyli sprawdzić poziom oleju silnikowego i płynu do spryskiwaczy.

Zimowe warunki często wiążą się także ze słabą widocznością. Stan zużytych wycieraczek będzie się dodatkowo pogarszać − tym szybciej, jeśli używane będą w szczególnie niekorzystnej pogodzie.

  • Jazda latem

    Wysoka temperatura upalnego lata czy mróz zimą poddają koła i silnik samochodu ciężkiej próbie, a przecież te elementy nieustannie muszą pracować płynnie, wydajnie i niezawodnie.

    Dowiedz się więcej
  • Jazda w Europie

    Jazda samochodem w Europie to świetna opcja na regularne wakacje. Możesz zaplanować przyjemną podróż, jeśli planujesz trasę z wyprzedzeniem.

    Dowiedz się więcej