woman-reading-manual

Mity o produktach syntetycznych?

Mity: Silnik powinno się docierać na oleju mineralnym, a dopiero potem można przestawić się na olej syntetyczny, np. Mobil 1™.

Fakty: W nowym samochodzie olej Mobil 1 można zacząć stosować w każdej chwili. W przeszłości docieranie silników było konieczne, bowiem należało pozbyć się wszystkich resztek metalu (drobne opiłki) lub materiału ściernego pozostałych po obróbce, a także w związku z tym, że do prawidłowego „usadowienia się” zaworów i pierścieni potrzeba było więcej czasu. W porównaniu z okresem sprzed 10 czy 20 lat, w obecnej dobie produkuje się silniki ze ściślejszymi tolerancjami, obróbka wiórowa uległa znacznemu udoskonaleniu, a produkcja odbywa się w czystszych warunkach. Technologicznie, współczesne silniki nie wymagają okresu docierania z użyciem olejów mineralnych. I faktycznie, olejem Mobil 1 napełniane są fabrycznie silniki w pojazdach:

Aston Martin

Nissan GT-R

Bentley Vehicles

Mercedes-AMG Vehicles

Chevrolet Corvette Z06, ZR1 &

Corvette Grand Sport Coupe

McLaren MP4-12C

Wszystkie samochody Porsche

Widać więc, że Mobil 1 jest używany w samochodzie, nawet zanim ten opuści salon sprzedaży.

Mity: Jeżeli użyję oleju Mobil 1 w nowym samochodzie, utracę gwarancję.

Fakty: Mobil 1 nie spowoduje utraty gwarancji nowego samochodu, z wyjątkiem Mazdy z silnikiem rotacyjnym, ponieważ Mazda nie zaleca stosowania jakiegokolwiek oleju syntetycznego. Mobil 1 przewyższa wymagania API i ACEA dla olejów silnikowych do wszystkich samochodów importowanych i produkowanych w kraju. W razie wątpliwości należy sprawdzić, co napisano na ten temat w instrukcji użytkownika samochodu lub skontaktować się z producentem pojazdu.

Ponieważ warunki gwarancji nowych samochodów wymagają w większości krótszych przerw między przeglądami, niż jest to konieczne dla Mobil 1, ExxonMobil zaleca, aby w okresie gwarancyjnym stosować się do zaleceń podanych w instrukcji użytkownika.

Mity: Mobil 1 wymaga specjalnego filtra oleju.

Fakty: Chociaż ExxonMobil zaleca, aby stosować filtr wysokiej jakości, można stosować ten sam typ filtra oleju, co w przypadku oleju mineralnego.

Mity: Jeżeli użyję oleju Mobil 1 w starym samochodzie, zaczną przeciekać uszczelki.

Fakty: Mobil 1 nie powoduje przeciekania. Mobil 1 poddano dziesiątkom prób u producentów z branży motoryzacyjnej, w tym producentów samochodowych i oryginalnych części (OEM), aby wykazać, że poprawnie spełnia swoje funkcje uszczelniające. Jest on w pełni kompatybilny ze wszystkimi elastomerami, których używa się do wytwarzania uszczelnień i uszczelek. Jeżeli starszy silnik jest w dobrym stanie i nie wykazuje przecieków oleju, zastosowanie Mobil 1 da w efekcie te same korzyści, co w przypadku silnika nowego. ExxonMobil zaleca, aby przed zastosowaniem Mobil 1 usunąć przecieki, a przy doborze właściwego oleju postępować według wskazań instrukcji pojazdu wydanej przez producenta.

 • gear-xray

  Mobil™ Oleje Silnikowe

  Wyszukaj we wszystkich olejach silnikowych Mobil.

  Dowiedz się więcej
 • Pouring oil

  Dlaczego warto wybrać olej syntetyczny?

  Silnik twojego pojazdu to skomplikowane urządzenie z setkami ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i są poddawane oddziaływaniu innych czynników wywołujących naprężenia.

  Dowiedz się więcej
 • Oil bubbles

  Czym jest syntetyczny środek smarny?

  Oleje silnikowe nie powstają w identyczny sposób. Zapewne już wiesz, że oleje syntetyczne przewyższają oleje mineralne, ale prawdopodobnie nie znasz różnicy między olejami w pełni syntetycznymi a syntetycznymi, czy posiadającymi domieszkę olejów syntetycznych. Jeśli nie znasz, usiądź wygodnie i przeczytaj.

  Dowiedz się więcej
 • fpo placeholder

  Syntetyczny vs. konwencjonalny

  Silnik twojego pojazdu to skomplikowane urządzenie z setkami ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i są poddawane oddziaływaniu innych czynników wywołujących naprężenia.

  Dowiedz się więcej