Oil splash

Zaawansowane technologicznie rozwiązania

Zaawansowany i w pełni syntetyczny olej silnikowy Mobil 1™ zmienia się na poziomie molekularnym, aby zapewnić wyjątkową wydajność silnika. To piękno formy, przygotowania i zastosowania. To Twój ulepszony silnik.

Wspólne działanie

Olej Mobil 1 składa się z kilku olejów. Zaawansowana, w pełni syntetyczna formuła wykorzystuje naszą własną mieszankę wysoce wydajnych syntetycznych olejów bazowych, które łączą siły, aby zwalczać gromadzenie się szlamu i osadów, zmniejszać zużycie i kontrolować rozkład oleju. To dzięki temu olej Mobil 1 sprawia, że silnik cały czas pracuje jak nowy.

Szybkie zmiany

W świecie sportów motorowych zmiany muszą dokonywać się szybko. Od silników oczekuje się pokonywania tysięcy kilometrów w trudnych i zmiennych warunkach. Technologia Mobil 1 jest kluczowym elementem, który pozwala zespołom na przekraczanie kolejnych granic, co bezpośrednio przekłada się na lepszą wydajność na drodze. Zaawansowana formulacja oleju silnikowego Mobil 1 dostosowuje się do zmiennych warunków w silniku, aby zapewnić doskonałą wydajność.

Rozruchy w temperaturze poniżej zera

Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybki przepływ oleju do jego poszczególnych części. Niska temperatura może spowolnić przepływ oleju, a nawet go zatrzymać. Olej silnikowy Mobil 1 zachowuje płynność w temperaturach do -40°C, dzięki czemu silnik otrzymuje potrzebne smarowanie zaraz po rozruchu.

Praca w wysokich temperaturach

Długa podróż. Upalne letnie dni. Jazda w ruchu miejskim, w korku ulicznym wymagającym częstego zatrzymywania się i ruszania. W takich warunkach silnik mocno się nagrzewa. Tak wysokie temperatury mogą doprowadzić do utlenienia i gęstnienia oleju oraz powstawania osadów, co wpływa na wydajność silnika. Olej Mobil 1 zapewnia wyjątkową wydajność silnika nawet w temperaturze 200°C – również w silnikach z turbodoładowaniem.

Testowany i sprawdzony

Olej silnikowy Mobil 1 jest testowany w laboratorium i sprawdzany w warunkach drogowych. Nasi inżynierowie stale analizują próbki produktu, aby zapewnić jego odpowiednią skuteczność. Wydajność Mobil 1 oznacza doskonałą ochronę przed zużyciem, rozruch przy niskich temperaturach, skuteczność w wysokich i wyjątkową czystość silnika.

Pod względem ogólnej wydajności olej Mobil 1 nie ma sobie równych.

*Konieczne jest przestrzeganie instrukcji producenta pojazdu w kwestii długości okresów miedzy wymianami oleju odpowiednio do warunków eksploatacji.

 • Engine start stop button

  Mobil 1™ dla nowoczesnych silników

  Silnik to zaawansowana, kompleksowa maszyna pełna ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i pod różnorodnymi obciążeniami. Wybrany olej musi poradzić sobie w tych warunkach pracy i chronić silnik przed zużyciem, korozją oraz gromadzeniem się zanieczyszczeń i osadów.

  Dowiedz się więcej
 • Car side hybrid caption

  Pojazdów hybrydowych

  Dowiedz się więcej o różnych rodzajach paliwooszczędnych pojazdów hybrydowych oraz o ochronie, jaką zapewnia im olej silnikowy Mobil 1™.

  Dowiedz się więcej
 • Highway aerial view

  Systemów start-stop

  Dowiedz się, jak działają systemy start-stop i zobacz wyniki oleju silnikowego Mobil 1™ w ekstremalnych testach pojazdów wyposażonych w system start-stop.

  Dowiedz się więcej
 • Turbo meter

  Turbosprężarka a sprężarka mechaniczna

  W nowoczesnych silnikach stosowane są zarówno turbosprężarki, jak i sprężarki mechaniczne, jednak nie są one równorzędne pod względem dostarczanej energii i wydajności w zakresie zużycia paliwa.

  Dowiedz się więcej
 • conditions meter

  Mobil 1™ zapewnia nadzwyczajne osiągi nawet w ekstremalnych warunkach

  Podczas uruchamiania silnik pojazdu jest szczególnie narażony na zużycie. Właśnie wtedy szczególnie istotny jest szybki przepływ oleju do jego poszczególnych części.

  Dowiedz się więcej
 • Orange liquid beaker experiment

  W jaki sposób Mobil Super pomaga chronić silnik?

  Jeśli chodzi o ochronę, skład chemiczny produktu w opakowaniu ma bardzo duże znaczenie.

  Dowiedz się więcej
 • Road light smudges

  Gwarancja Mobil 1™ na silnik

  Stosowanie Mobil 1™ podczas kolejnych przeglądów serwisowych pojazdu, zapewnia bezawaryjną pracę silnika.

  Dowiedz się więcej