Oleje do samochodów dostawczych Mercedes-Benz

Samochody dostawcze Mercedes-Benz mogą czerpać korzyści z doskonałej jakości, syntetycznych olejów Mobil Super™, które zostały opracowane w taki sposób, aby spełniać specyfikacje MB-Approval 229.31, 229.51 oraz 229.52. Do wszystkich pojazdów dostawczych Mercedes-Benz oferujemy szeroką gamę, godnych zaufania olejów Mobil Super.

Oleje z aprobatą Mercedes-Benz 229.31, 229.51 i 229.52

Mobil Super 3000 XE 5W-30 to niskopopiołowy, syntetyczny olej silnikowy, który posiada następujące aprobaty Mercedes-Benz MB-Approval 229.31, MB 229.51 oraz MB 229.52. Zapewnia on długą żywotność silnika, jego doskonałą ochronę przed zużyciem i tworzeniem się osadów i szlamu.

Olej Mobil Super 3000 XE 5W-30zapewnia doskonałe smarowanie silników wysokoprężnych i benzynowych pracujących w trudnych warunkach drogowych charakterystycznych dla jazdy miejskiej. Produkt ten jest rekomendowany przez ExxonMobil do silników europejskich eksploatowanych w szerokiej gamie samochodów dostawczych, włączając w to pojazdy Mercedes-Benz.

Mobil Super 2000 X1 10W-40 to semisyntetyczny olej silnikowy z aprobatą MB 229.1, który zapewnia długą żywotność silnika, jego doskonałą ochronę przed zużyciem i tworzeniem się osadów i szlamu.

Mobil Super 2000 X1 10W-40 zapewnia doskonałe smarowanie silników wysokoprężnych i benzynowych pracujących w trudnych warunkach drogowych, takich jak te charakterystyczne dla jazdy miejskiej. Produkt ten jest rekomendowany przez ExxonMobil do silników europejskich eksploatowanych w szerokiej gamie tradycyjnych samochodów dostawczych.

W jaki sposób możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki stosowaniu Mobil Super?

W pełni syntetyczne i semisyntetyczne oleje, takie jak Mobil Super, docierają do poszczególnych elementów silnika w samochodach Mercedes-Benz łatwiej niż tradycyjne oleje mineralne, dzięki czemu silniki działają sprawniej. Mobil Super działa także szybciej, dzięki czemu silnik w krótszym czasie osiąga najwyższy poziom wydajności działania. Cechy te pozwalają ograniczyć spalanie w samochodach dostawczych, redukując tym samym wydatki na zakup oleju napędowego, oraz zmniejszają koszty związane z utrzymaniem i naprawami silnika.

W jaki sposób Mobil Super chroni silniki w pojazdach Mercedes-Benz?

ExxonMobil zaleca oleje Mobil Super 3000 XE 5W-30 oraz Mobil Super 2000 X1 10W-40 do stosowania w standardowych lub okresowo trudnych warunkach drogowych, włączając w to jazdę miejską.

Oleje silnikowe Mobil Delvac City Logistics M 5W-30, Mobil Delvac City Logistics V 5W-30 oraz Mobil Delvac Light Commercial Vehicle E 10W-40 produkowane są z najwyższej jakości olejów bazowych wzbogaconych o doskonale zrównoważony zestaw dodatków uszlachetniających, aby zapewniać optymalną wydajność zarówno nowoczesnych, jak i starszych silników wysokoprężnych i benzynowych. Dzięki udoskonalonej ochronie przed zużyciem i zwiększonej odporności na utlenianie olej ten pomaga wydłużyć żywotność i utrzymać sprawność systemów redukcji emisji spalin, takich jak filtry cząstek stałych (DPF) stosowane w pojazdach marki Mercedes-Benz.

Jak dobrać odpowiedni olej do mojego samochodu Mercedes-Benz?

Używanie odpowiedniego oleju w pojazdach dostawczych jest bardzo ważne, aby zapewnić przestrzeganie specyfikacji Mercedes-Benz. Stosowanie właściwego produktu Mobil Super podczas rutynowych przeglądów serwisowych i zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu nie będzie miało wpływu na ważność gwarancji producenta, jakiej udziela Mercedes-Benz. Aby uzyskać rekomendację, wyszukaj markę i model pojazdu w narzędziu doboru oleju „Mobil Super – dobierz olej”.

 • Lorry driving from sunset

  Produkty Mobil Delvac™

  Mobil Delvac™ zaspokoi każdą potrzebę związaną ze smarowaniem silnika wysokoprężnego — od olejów po smary i płyny do chłodnic.

  Dowiedz się więcej
 • Pouring oil

  Dlaczego warto wybrać olej syntetyczny?

  Silnik twojego pojazdu to skomplikowane urządzenie z setkami ruchomych części, które pracują w szerokim zakresie temperatur i są poddawane oddziaływaniu innych czynników wywołujących naprężenia.

  Dowiedz się więcej
 • Line of trucks parked

  Mobil Delvac™ – okiem eksperta

  Dowiedz się, dlaczego firmy wybierają Mobil Delvac™, aby chronić silniki swoich pojazdów.

  Dowiedz się więcej
 • Row of trucks

  Oleje według producenta pojazdu

  Mobil Delvac™ uzyskał ponad 2000 dopuszczeń i aprobat od ponad 300 producentów pojazdów i urządzeń.

  Dowiedz się więcej